Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Německý ministr vnitra připravil ultimátum Evropské unii

Německý ministr vnitra připravil ultimátum Evropské unii

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière zvýšil tlak na evropské země a prohlásil, že k uregulování migrační krize podle scénáře Angely Merkelevé zůstávají pouze dva týdny.

Thomas de Maizière, německý ministr vnitra
24.únor 2016 - 18:01

V opačném případě se zavedou ochranná opatření na „druhé hranici“ schengenského prostoru, uvedly Deutsche Welle.

Podle de Maizière, budou mít příští dva týdny zásadní význam. Ministr uvedl, že všechny členské státy EU se shodují, že nejdůležitějším úkolem je chránit vnější hranice EU s Tureckem. To zahrnuje použití pro její ochranu pohraniční službu Frontex a NATO. Uprchlíci se budou vracet na území Turecka, uvedl šéf německého ministerstva vnitra.

Politico: Evropu čeká „šokující zvrat Merkelové“

„Během příštích dvou týdnů to bude jasné, jak účinná je tato volba, jinak se nevyhnutelně budou muset přijmout další opatření, například provést ochrany schengenského prostoru na druhé hranici," řekl de Maizière.

Německý ministr rovněž ostře kritizuje imigrační politiku sousedního Rakouska, které oznámilo svůj úmysl přijmout jako denní maximum 80 uprchlíků a ještě 3200 migrantů propustit na území Německa. „Pokud si někdo myslí, že přenese dodatečnou zátěž na Německo, nebudeme to nekonečně tolerovat. Nesouhlasíme s tím," zdůraznil de Maizière.

(kou, prvnizpravy.cz, dw.com, foto: arch.)