Svátek má: Lumír

Politika

Velikost textu:

Orbán k uprchlíkům: Maďarsko nebude jako Evropa!

Orbán k uprchlíkům: Maďarsko nebude jako Evropa!

Maďarsko bude hájit svoji samostatnou linii ohledně problematiky uprchlíků, prohlásil premiér země Viktor Orbán. Rovněž se vyjádřil k slovům generálního tajemníka NATO, který obvinil Rusko ze zhoršení migrační krize.

Viktor Orbán, maďarský premiér
6.březen 2016 - 20:00

Maďarsko se stalo nejlépe chráněnou zemí v EU vzhledem ke svému nezávislému stanovisku k otázce přistěhovalců, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru s Kossuth Radio. Výňatky z rozhovoru přinesly noviny Magyar Hírlap. "Je lepší jednat samostatně, než zůstat v pasivní jednotě," uvedl.

„Nedovolíme, aby někdo nekontrolovatelně pronikal na území Maďarska. Tady nebudou lámat ploty, tady nebudou revolty migrantů, žhářské útoky na uprchlické tábory, gangy pronásledující Maďary," zdůraznil Orbán.

„V tomto smyslu, nebude Maďarsko jako Evropa," přidal premiér.

Orbán: Nemusíme napodobovat všechno to, co dělají Němci!

Orbán také odsoudil Řecko, které se podle něj porušuje Schengenskou dohodu, když přijímá uprchlíky na svém území, ale i další, včetně Německa, a jiní, kteří pracují "za oponou".

General Philip Breedlove, vrchní velitel spojeneckých sil NATO nedávno obvinil Rusko z migrační krize tím, že bombarduje Sýrii. Orbán připomněl, že migranti proudili do Evropy dlouho předtím, než Rusko začalo bombardování Sýrii, takže je nelogické obviňovat z toho Rusy.

(kou, prvnizpravy.cz, magyarhirlap.hu, foto: arch.)