Svátek má: Vratislav

Politika

Velikost textu:

Otevřený email premiérovi ... Nazdar Slávku, příteli. Mám nápad

Otevřený email premiérovi ... Nazdar Slávku, příteli. Mám nápad

"Nazdar Slávku, příteli," takto začíná email od jednoho spolustraníka premiéra, který si vybral Prvnizpravy.cz jako nejrychlejší způsob komunikace s předsedou vlády. "Vždyť  je jedno, zda-li ti to pošlu na tvoji soukromou emailovou  adresu nebo přímo nějakému mediu," tvrdí pisatel.

Kachna na neděli
10.leden 2016 - 23:01

"Stejně by to někde vyšlo na veřejnost a tak to píšu rovnou pro Prvnizpravy.cz. Tento web jsem si vybral proto, že Prvnizpravy.cz je seriózní web nerozdíl od toho, který se na tvůj účet nedávno proboural a čtenáře baví tím, že zveřejňuje Tvoji poštu," píše dál pisatel.
 
"Mrzí mne, co se Ti nedávno stalo a na tvůj  doslova účet popisující  Tvou neopatrnost s poštou  se valí jeden kritický komentář za druhým. Prolomení tvého emailové účtu je průšvih a tak Ti navrhuji z dlouholeté známosti ještě z Klubu mladých sociálních demokratů řešení?"  píše se v dopisu premiérovi.

"Jak víš, jsem učitel, ale co nevíš, je skutečnost, že učím na střední škole, kam chodí děti, kteří se zde nenarodily. Jsem třídní ve třídě, kde je skupinka mladých lidí z nějaké vzdálené východní země. Jsou chytří, mají slušné známky, ale jsou i mazaní. Když  se chtějí mezi sebou nějak domluvit na něčem, o čem by ostatní neměli vědět, tak mluví svým domorodým jazykem, který nenajdeš na internetu v žádné nabídce překladače. Prostě jim nikdo nerozumí a oni to dobře vědí. Protože letos budou maturovat, mohl bys je klidně přijmout na Úřad vlády, aby Ti veškeré zprávy se svými poradci překládali do svého nám vzdáleného východního nářečí. Nakonec něco podobného používali Američané za druhé světové války v Japonsku, kde jim zprávy šifrovali nějací indiáni ve svém jazyku. U každé jednotky byl jeden indián a Japonci byli namydlení," píše se ještě v dopise, který jeho pisatel poslal přímo pro Prvnizpravy.cz ke zveřejnění.

"Slávku, jseš  asi rád, že  od Tebe nechci žádnou funkci politického náměstka,  jak si o ni píší někteří jiní přátelé ve straně, ale nabízím Ti  jen možnost zaměstnání  mladých lidí z rodin přistěhovalců. Domnívám se, že Tě zato Jirka  Dienstbier i pochválí," uzavírá svůj otevřený email premiérovi jeho přítel, který se podepsal patrně skautskou přezdívkou Déšť a vítr.


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)