Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Podle Zemana strašné heslo: Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš

Podle Zemana strašné heslo: Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš

"Přemýšlím o nějakém baťovském hesle, které skoro nikdo nezná, tak jsem na jedno přišel a to je strašné heslo. Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš," řekl v jednom z projevů v Karlovanském kraji prezident ČR  Miloš Zemam. Nakonec řekl toho více ...

Miloš Zeman, prezident České republiky
10.březen 2016 - 21:22

"Ale to nejdůležitější na městě jsou lidé, kteří v něm žijí. A nejhorší chybou každého politika je, že když je mu přiděleno nějaké sídlo, ať je to ministerstvo, parlament, Hrad nebo Lánský zámek, tak se do toho sídla uzavře, nikam nejezdí, občas podepíše nějaké listiny, stýká se maximálně s deseti, dvaceti nejbližšími spolupracovníky a za čas úplně zblbne. A aby se tak nestalo v mém případě, tak se snažím být co nejčastěji mezi lidmi. A já nikdy neříkám mezi obyčejnými občany. To je papalášský despekt. Šiju saka v Anglii, šiju kalhoty ve Francii, boty mám z Itálie, kdo z vás to má, vy obyčejní občané. Určitě ne. Možná, že si pamatujete, kdo tuhle větu řekl," poznamenal prezident 8. března 2016 při setkání s občany Kynšperku nad Ohří.

"Takže myslím si, že smyslem každého politika je naslouchat názorům normálních lidí a snažit se tyto názory přenášet tam, kde je možné je uplatnit, ať už jsou to jednotliví ministři, ať už jsou to poslanci nebo senátoři a podobně," dodala ještě hlava státu.

Zaznělo v rádiu ... Já jsem označil pana Bakalu za lidskou hyenu

"Potěšilo mě, že vás pan majitel oslovil slovy, spolupracovníci. To je baťovské heslo, neříkejme zaměstnanci, říkejme spolupracovníci. A protože jsem chtěl skončit tímto baťovským heslem, chtěl bych ocenit, že se vám všem podařilo vytáhnout tuto dílnu z nejhorších problémů. Víte, kolik podniků u nás naprosto zbytečně zkrachovalo jenom proto, že měly majitele, kteří nebyli srdcaři a netrávili ve firmě den případně noc," poznamenal v jiném projevu  prezident České republiky.

"A když přemýšlím o nějakém baťovském hesle, které skoro nikdo nezná, tak jsem na jedno přišel a to je strašné heslo. Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš. A když tohle řeknu svým kolegům politikům, odcházejí z mé kanceláře na Hradě se zasmušilým výrazem v tváři a občas nezapomenou prásknout dveřmi," prozradil zase Miloš Zeman 7. března 2016 při setkání se zaměstnanci společnosti Rotas strojírny spol. s r.o.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)