Svátek má: Dana

Politika

Velikost textu:

Poradce Porošenka: Rusové jsou takový „malý, škodlivý hmyz"

Poradce Porošenka: Rusové jsou takový „malý, škodlivý hmyz"

Další kádrový příspěvek k přátelství mezi národy Ruska a Ukrajiny zazněl z úst poradce ukrajinského prezidenta Petro Porošenka.

Ilustrační foto
11.leden 2016 - 22:04

Jurij Birjukov, který je poradcem prezidenta Ukrajiny uvedl, vůči „utlumeným, téměř zaniklým" ruským občanům necítí nenávist, ale znechucení.

Poradce prezidenta Ukrajiny Jurij Biryukov vyslovil extrémně nelichotivé poznámky o Rusech. Vrátil se z dovolené, a uvažoval, jestli je třeba Rusy, kteří jsou „konstantou, nepostradatelným atributem každého oddechového místa".

Porošenko: Dáváme Rusku „údery do zubů"!

Podle něj dnes občané Ruska nijak nevyčnívají a vypadají „tiše, téměř zanikle".  I když si není třeba dělat iluze, pokračuje, stále u nich zůstávají „imperiální návyky a ambice".

„Musi se nenávidět? Ale ne. Nikdy jsem neměl takové pocity. Spíše změkčilost. Stejnou jako k nějakému drobnému, škodlivému hmyzu ... Stejný pocit, který mám chvíli předtím, než udeří teniska ... Bohužel, naše tenisky ještě nejsou připraveny... ale je to v procesu," vypsal Birjukov na své stránce na Facebooku svoji naději k budoucím vztahům Ukrajinců a Rusů.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)