Svátek má: Matěj

Politika

Velikost textu:

Procházková: Lidé se už probouzejí z letargie a z uhranutí mainstreamem

Procházková: Lidé se už probouzejí z letargie a z uhranutí mainstreamem

Informaci o průběhu zmíněného semináře uspořádaného na parlamentní půdě a o následné debatě na stejné téma v Knihovně Václava Havla jsem samozřejmě zaznamenala, říká Lenka Procházková.

Lenka Procházková
23.březen 2016 - 17:21

Paní Langšádlová a další hlavní řečníci na té akci zřejmě zapomněli, že demokracie je založena na diskusi a nikoliv na cenzurování. Možná kvůli ochraně své jediné pravdy dospějí naši inkvizitoři až k tomu, že budou iniciovat založení sněmovního vyšetřovacího výboru pro neamerickou činnost, uvedla  Lenka Procházková v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz  k semináři, který varoval před dopadem ruské propagandy údajně  šířené na mnoha webech a který zaštítila poslankyně Helena Langšádlová z TOP 09.

Našla jsem si i zveřejněný seznam oněch „proruských“ webů. Do některých svými články a komentáři přispívám i já. Takže až dostanu obsílku s modrým pruhem, a uvnitř bude předvolání k podání vysvětlení, psychicky omládnu. Budu se zase cítit jako v dobách normalizace. Tehdejší strážci jediné pravdy měli k dispozici celý aparát dohlížitelů, kteří mohli zabavovat samizdatové knihy, časopisy a dokonce i psací stroje.  Jejich dnešní následovníci to mají jednodušší, stačí jim prosadit blokování „závadných“ zpravodajských serverů. Takže i chytré mobily se rázem stanou dementními? Tyto nápady jsou nejen zpozdilé, ale doslova opožděné.

Samopuncované kádrováctví 50.let se nám vrací za pomoci veřejnoprávní televize

Lidé v celé Evropě, a dokonce i v USA, už se probouzejí z letargie a z uhranutí mainstreamem a začínají přemýšlet samostatně. Takže věřím, že každý pokus o uzákonění cenzury by narazil na masový odpor.

Otázka ovšem je, zda by obránci svobody slova nebyli zchlazováni proudy studené vody a oslepováni slzným plynem, jak se nedávno stalo v Ankaře. Turecké metody, nesoucí jasné znaky fašismu, zatím Evropa mlčky toleruje, aby pana Erdogana nepopudila a udržela s ním tzv. partnerské vztahy. Jenže od ignorování chorobných příznaků u partnera je už jen krůček k vlastní nákaze totalitním morem, dodala Lenka Procházková.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)