Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

Rusko: Cože? Náš zájem o ruskou dívku je vměšováním do věcí Německa?

Rusko: Cože? Náš zájem o ruskou dívku je vměšováním do věcí Německa?

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier komentuje slova svého kolegy Sergeje Lavrova o útoku na 13letou ruskou dívenku v Berlíně, obvinil ministra ze zasahování do vnitřních záležitostí Německa.

Frank-Walter Steinmeier, německý ministr
29.leden 2016 - 01:11

Šéf Mezinárodního výboru Rady federace Konstantin Kosačev uvedl, že německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier svými připomínkami k útoku na rusky mluvící 13letou dívku v Berlíně, dostal německé politiky do velmi nepříjemné situace.

Kosačev připomněl, že Steinmeier, komentuje slovy svého ruského kolegy Sergeje Lavrova ohledně ruské dívky, obvinil ministra ze zasahování do vnitřních záležitostí Německa.

„Ministr zahraničních věcí Německa, uznávaného lídra v Evropské unii, vyjadřující, samozřejmě, ne osobně, ale oficiální názor, přisoudil znepokojení nad právy občana jiné země (a to spíše ve formě otázky), jako vměšování do vnitřních záležitostí. Myslím, že tento Steinmeierův komentář uvedl do mimořádně trapné situace celou armáda německých politiků a obránců lidských práv, kteří bez stínu pochybností hovoří o možném porušování lidských práv v Rusku," uvedl Kosačev na svém Facebooku.

Znásilnění školačky migranty v Berlíně uvedlo její krajany do varu

Dodal, že podle jeho názoru, se nyní musí němečtí politici a bojovníci za lidská práva „veřejně se distancovat od vlastního ministra zahraničních věcí a jeho odstoupení z principu „lidská práva platí i za hranicemi států", nebo to přijmout a tiše mlčet". Nicméně se domnívá, že takový výsledek by nebyl diplomatický, a že naopak „ve vztahu k Rusku bude pokračovat nestoudný tlak".  Jak je známo, "všechna zvířata jsou si rovny, ale některé jsou rovnější" (George. Orwell), dodal.

Minulý týden, příbuzní ze 13leté dívky, řekl novinářům ruského Prvního kanálu, že zmizela na cestě do školy, byla nalezena na ulici o den později, kdy dítě údajně unesli a znásilnily tři osoby. Později, tisková služba berlínské policie oznámila, že únos a znásilnění nejsou potvrzeny. To ovšem vyvolalo bouři mezi ruskými Němci žijícími v Německu s tím, že zřejmě šlo o útok migrantů a policie se to pokusila ututlat.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že při vyšetřování sexuálních trestných činů musí převážit spravedlnost, ale také zdůraznil, že informace o incidentu byla nevysvětlitelně dlouho skrývaná. Vyjádřil také naději, že Německo bude moci překonat krizi způsobené přílivem migrantů „bez významných ztrát".

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)