Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Rusko připomnělo NATO, co bylo zdrojem krize v Sýrii

Rusko připomnělo NATO, co bylo zdrojem krize v Sýrii

Ruské ministerstvo obrany se ohradilo vůči prohlášení šéfa NATO Jense Stoltenberga, že „činnost letectva Ruska v Sýrii brání mírovému urovnání konfliktu a vede ke zvýšení napětí v regionu".

Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO
9.únor 2016 - 01:12

„Chtěli bychom připomenout panu Stoltenbergovi, že nikoliv operace ruských vzdušných sil byla zdrojem krize v Sýrii, ale že bezohledná aktivita zemí NATO ponořila do chaosu oblasti Středního východu,“ uvedl zástupce ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Kromě toho, před příchodem ruského letectva do Sýrie, právě země NATO tam téměř tři roky líčily ničení mezinárodního terorismu v podobě „boje malých chlapců".

A za celou tu dobu nikdo na Západě, a to zejména v Bruselu, ani nemluvili o nějakých rozhovorech o Sýrii. Pouze se upřesňovalo načasování konečného kolapsu země podle libyjského scénáře, kde  země NATO nekontrolovatelně zaváděly „demokracii“ v západním stylu, prohlásil Konašenkov.

Stoltenberg označil S-400 v Sýrii za součást strategie Ruska vůči NATO
Die Welt: Rusku se v Sýrii podařilo nemyslitelné!

Právě díky akcím ruských sil jen za několik měsíců Syřané věří, že mohou i nadále bojovat a odstranit mezinárodní terorismus ve své zemi. A jako výsledek, začali přemýšlet o budoucnosti Sýrie, poznamenal generál.

„Co se týče argumentu Stoltenberga o růstu"napětí" v regionu, kvůli ruské přítomnosti v Sýrii, to je – nesmysl,“ zdůraznil.

Podle jeho slov, je-li dnes někdo „napjatý" z akcí ruských sil v Sýrii, tak jsou to teroristé. A mluvili jsme o tom a otevřeně říkáme a ukazujeme to celému světu od počátku našeho působení, poznamenal.

„A proč jsou spolu s teroristy „napjaté“ i některé země NATO – to je otázka zejména na Jense Stoltenberga," dodal Konašenkov.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)