Svátek má: Vladěna

Politika

Velikost textu:

Rusko rozzuřila „přímá lež, schválená Bruselem na nejvyšší úrovni“

Rusko rozzuřila „přímá lež, schválená Bruselem na nejvyšší úrovni“

Pokusy Bruselu přeformátovat dějiny a přiřadit stejnou odpovědnost za vypuknutí války  nacistickému Německu a Sovětskému svazu by mohlo vést  v Evropě k novému vzplanutí agresivní extremistické ideologie.

Současní neonacisti
9.září 2015 - 01:04

Uvádí to v rozhořčeném komentáři ruské ministerstvo zahraničí v souvislosti s nadcházející konferencí OBSE v Bělehradě k 70. výročí konce druhé světové války.

Nemůžeme nevěnovat pozornost posílení agresivního tónu v prohlášeních různých představitelů EU, včetně souvislosti s tzv datem památky obětí totalitních režimů, které Brusel provádí, aby falšoval historii druhé světové války, schovával její skutečné příčiny podporou teze o údajné rovné odpovědnosti nacistického Německa a Sovětského svazu na válce,“ píše se ve zprávě.

„Je zřejmé, že nahrazení pojmů a naprostých lží bylo schváleno Bruselem na nejvyšší úrovni," upozorňuje znechuceně ministerstvo.

„Rozhodně to nepomůže skrýt ošklivou roli hlavních evropských zemí, které uzavřely v roce 1938, mnichovskou dohodu, podle níž bylo rozděleno Československo, jakož i úzké kontakty Velké Británie, Francie, Polska a pobaltských států s hitlerovským režimem v předvečer druhé světové války,“ uvedlo rozhořčeně ruské ministerstvo zahraniční. „Linie těchto západních zemí zabránila vzniku protihitlerovské aliance v předválečném období a vedla k věrolomné agresi nacistického Německa proti SSSR 22. června 1941."

Rusové varují, že "Brusel podněcuje nebezpečnou hru, která s sebou nese nové hrozby v budoucnosti". „Pokusy o přeformátování paměti celých národů, může nakonec vést v Evropě k oživení nových vzplanutí agresivní extremistické ideologie a posunout ji k novému krveprolití a sebezničení,"poznamenalo ministerstvo. Zároveň upozornilo na skutečnost, že „v Evropě, zejména v pobaltských státech a na Ukrajině, nacisté již zvedli hlavu a, stejně jako předtím, hrozí katastrofou pro obyvatele žijící v těchto zemích, národy a jejich sousedy."

Hrozba šíření ukrajinského neonacismu po celé Evropě!
USA, Kanada a Ukrajina hlasovaly proti antinacistické rezoluci

„Vedoucí představitelé Evropské unie se i nadále snaží předstírat, že se nic strašného neděje,“ uvedlo v komentáři ruské ministerstvo zahraničí a upozornilo, že „EU se zdržela hlasování ve Valném shromáždění OSN o usnesení o „Boji proti oslavování nacismu, neonacismu a dalších praktik, které přispívají k podněcování současných forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související nesnášenlivosti", a země jako Spojené státy, Kanada a Ukrajina hlasovaly proti tomuto dokumentu, který se těší bezpodmínečné podpoře nadpoloviční většiny členských států OSN".

„Ticho a kriminální nečinnost na pozadí narušení historické pravdy a flirtování s neonacismem je nepřijatelné," zdůraznilo Rusko.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti.ru, foto: arch.)Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: