Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Saúdskoarabská akademie: Je žena člověk?

Saúdskoarabská akademie: Je žena člověk?

Na toto téma zahájila saúdskoarabská akademie sérii konferencí. Na sociálních sítích se ale kolem takového tématu rozpoutala bouřlivá diskuse namířená proti saúdskoarabské akademii, která nakonec konferenci zrušila.

Francois Hollande předává Řád čestné legie saúdskoarabskému korunnímu princovi
9.březen 2016 - 01:12

Akademie uvádí na svém facebookovém účtu, že "téma konference má být interpretováno následovně: buď je žena je na vysoké úrovni, na průměrné úrovni nebo na nízké. Bohužel mnozí si začali vykládat název tak, že vymezuje nízkou úroveň žen - jako je naše matka, manželka, sestra nebo dcera ... název se neodvážuje  bagatelizovat úlohy žen."  Navzdory těmto vysvětlením a úsilí Akademie byly sociální sítě zaplaveny různými hesly a výzvy proti Akademii. Konference byla nakonec zrušena.

A nyní namísto toho, aby byl rozhořčeně tento pokus Saudské Arábie o omezení lidských práv odsouzen, francouzský prezident Francois Hollande přijal diskrétně  prince Mohammeda bin Nayef bin Abdulaziz Al Sauda,  korunního prince Saudské Arábie, a spolu s ním byl přítomen vicepremiér a ministr vnitra.

François Hollande předal Jeho Výsostí nejvyšší francouzské vyznamenání Řád čestné legie za jeho úsilí v tomto regionu a ve světě za boj proti terorismu a extremismu.

Nenávist Francie vůči Asadovi je čistě z ekonomických důvodů

Saúdská Arábie je přitom na čelném místě na světě podle počtu rozsudků smrti vynesených soudem v souladu s právem šaría. Polovina poprav se vztahuje na případy narkotik, ale kromě vraždy a znásilnění, trest smrti platí pro cizoložství a odpadlictví. Takže musíme věřit, že Hollande má za to, že všichni si zaslouží medaili ... a co si myslíte vy? je otázka na konci článku francouzského webu AGORA VOX.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:elysee.fr.)