Svátek má: Jana

Politika

Velikost textu:

Schneider: Islámský stát náš vzor?

Schneider: Islámský stát náš vzor?

Islámský stát podle agentury Reuters vyhlásil, že nepřátelé islámu vedou tak strašnou mediální válku proti Islámskému státu, že není o nic méně nebezpečná než vojenské tažení.

Jan Schneider
3.červen 2016 - 21:23
Islámský stát zareagoval po svém a vyhlásil válku satelitním stanicím. Vyzval muslimy, aby zničili své satelitní přijímače a zamezili tak nepřátelům urážet jejich víru a etiku. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

Podle některých aktivitických (to jsou ty, co se starají o druhé, aniž by jim po nich co bylo) think-tanků jsme však na tom na Západě, najmě v Evropě, a k hrůze hrůz především v Čechách podobně! , najmě v Evropě, a k hrůze hrůz především v Čechách podobně! Podle jejich vyhlášení naši nepřátelé (jmenovitě Rusové) vedou proti nám tak agresivní hybridně-mediální válku, že nebudeme daleko od pravdy, dopovíme-li to za ně, že je snad horší než vojenské tažení.

Někteří pošuci už dokonce vyhlásili válku různým webům a zveřejňují o nich nějaké věci (a protože se jich na to nikdo neptal, podobají se ve svých udavačských aktivitách domovním důvěrníkům a domovnicím bývalého režimu). Někteří prosťáčci se dokonce snaží nějaké věci o těch webech vyzvídat (složení redakce, vlastnictví, financování, redakční preference), aniž by sami šli příkladem a laskavě zveřejnili, kdo ty jejich frenetické aktivity ve skutečnosti platí.

Milan Chovanec: Ach, ta ruská propaganda!


Ve spojení s několika ministerstvy pak vzniká jakási (snad po vzoru Saturninovy „Kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru“) státní agentura na potírání nepřátelské propagandy. Místo toho, aby bojovníci proti ruské propagandě podle rady Putinova kritika (!) profesora Zubova nepřátelskou propagandu jednoduše potírali tím, že budou zveřejňovat pravdu, můžeme se časem spíše od nich dočkat povinně na monitory umisťovaných cedulek s oním bonzáckým výčtem „proruských“ webů, na nichž je zakázáno surfovat. Nebude-li tato taktika úspěšná, můžeme se pak dočkat zostření již přímo ve stylu Islámského státu.

Zdá se tedy, že některé churavějící hlavičky mezi různými aktivisty, ba dokonce i mezi členy naší exekutivy, jsou svým myšlením velmi blízko ideologům Islámského státu.

I to je důkaz, že zde neprobíhá střet mezi civilizacemi, ale že jde ve skutečnosti o napadení civilizace barbary. A že ten střet probíhá uvnitř různých společenství, ať je definujeme jakkoliv. A že vytváření jednoho vnějšího nepřítele odhaluje starobylou mocenskou technologii všech nepřátel demokracie.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)