Svátek má: Barbora

Politika

Velikost textu:

Schröder: Prodloužení sankcí proti Rusku je absurdní!

Schröder: Prodloužení sankcí proti Rusku je absurdní!

Prodloužení sankcí EU proti Rusku je „absurdní", řekl v rozhovoru s německým tiskem bývalý německý kancléř Gerhard Schröder.

Gerhard Schröder, bývalý něměcký kancléř
16.leden 2016 - 01:13

Podle politika, protiruské sankce přetrvávají i přes zjevný „pokrok" při naplňování dohody z Minsku. Také podle Schrödera, Západ udělal „velkou chybu", když se snažil vyřešit syrský konflikt prostřednictvím jednání odstoupení Asada od moci.

„Západ udělal velkou chybu v naději, že řešení lze najít řešení konfliktu v Sýrii, a zahájil to vyjednáváním o problematice odstoupení Asada," řekl v rozhovoru s německým tiskem bývalý německý kancléř Gerhard Schröder.

EU nenávidí protiruské sankce, ale prodlouží je kvůli USA


Politik dodal, že podle jeho názoru, „válka v Iráku byla jedním z dobrých důvodů dnešního napětí na Blízkém východě a k vytvoření Islámského státu".
 
„To, co rovněž kritizuji kritizován a považuji za chybu vlády v Německu, tak je to situace, kdy i přes jasný pokrok při provádění dohod z Minsku, se sankce proti Rusku budou nejen nadále dodržovat, ale také prodlužovat. Je to, upřímně řečeno, absurdní," zdůraznil Schröder.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)