Svátek má: Julie

Politika

Velikost textu:

Šéf ruského parlamentu vyzval EU k zavedení sankcí proti Kyjevu!

Šéf ruského parlamentu vyzval EU k zavedení sankcí proti Kyjevu!

Při zasedání dolní komory rukého parlamentu, Státní dumy, její předseda Sergej Naryškin vyzval Evropskou unii, aby uvalila sankce proti Kyjevu za neúspěch dohod z Minsku.

Sergej Naryškin, předseda ruské Dumy
20.leden 2016 - 01:13

Šéf Státní dumy je přesvědčen, že „zastánci rozšíření protiruských sankcí pochopili, že by měli vyhlásit sankce nikoliv proti Rusku, ale proti oficiálnímu Kyjevu, jeho vůdcům, za hrubé porušování načasování a povahy smlouvy z Minsku."

Na Ukrajině se odehrává  „absurdní divadlo“, připomněl slova Vladimira Putina. Podle Naryškina není náhoda, se v minulém roce ocitlo Rusko na prvním místě na světě v počtu přijatých migrantů.

Proti Rusku: USA chtějí mít za každou cenu Ukrajinu v EU!

„Více než jeden milion občanů Ukrajiny se zachraňuje na našem území, zachránili se před smrtí, před chudobou, před tyranií orgánů – jednoduše před kriminálním chováním režimu v Kyjevě," zdůraznil.

„A jeho poslové v Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PACE), místo toho, aby se zabývali skutečnými problémy země, jejího lidu, vymýšlejí nové a falešné příčiny a důvody, i kdyby jen k odůvodnění nestoudného omezení práv naší delegace v této organizaci,“ dodal Naryškin. „Nu, bezvýznamností byli schopni v PACE vždy využívat."

Nicméně a podle dosavadních zkušeností, mu bude odpovědí ze strany EU obvyklé, ohlušující ticho.

(kou, prvnizpravy.cz, rg.ru, foto: arch.)