Svátek má: Barbora

Politika

Velikost textu:

Senátor Veleba zveřejnil vyprávění řidiče londýnského autobusu

Senátor Veleba zveřejnil vyprávění řidiče londýnského autobusu

Senátor Jan Veleba se na stranických stránkách SPO svěřil, co mu napsal jeho zemědělský kolega,  který pracoval jako řidič autobusu, v zájmu zdokonalení angličtiny, v Londýně a zde ve škole a pak i v práci měl možnost se osobně seznámit s muslimskou komunitou.

Senátor Jan Veleba
19.leden 2016 - 01:11

Z jeho dopisu Jana Veleba s jeho svolením vybral následující řádky ...

„Co mně překvapilo, že na to, že tam žili více než 10 let, tak jejich angličtina tomu vůbec neodpovídala. Většina jich žili v uzavřených komunitách, kde mluvili mateřským jazykem. Ženy tam pracují v domácnosti, kde se starají o mnoha početné rodiny, do zaměstnání nechodí, jejich vzdělávání není moc nutné, v domácnosti jej nepotřebují," píše se v dopisu.

"Za nájemné a energie v bytech jim platí stát. Většinou, když pracuje muž, tak v obchodech ve své komunitě, kde dělají kebab. Manuálně pracovat moc nemusí, většinou v práci dlouho nevydrží. Stát se o ně stará, takže to není nutné,“ cituje Veleba řádky z dopisu od kolegy z Londýna.

V dalším vyprávění pan inženýr líčí, jaké je soužití s touto komunitou ..

"Pár jsem jich vozil do zaměstnání. Někteří muži totiž bydleli v zaměstnaneckých domech a to většinou dobře nedopadlo. Po jedné bitce jsem je musel odvézt do jiného domu, protože s nimi už nikdo nechtěl bydlet.“ Dále mně pan Mészáros píše o příběhu ženy, která se zakoukala do muslima a nastěhovala do jeho bytu: „Po nastěhování se všechno změnilo. Nesměla sama vycházet z domu, stále jí kontroloval mobil a internet. Pokud chtěla psát nebo telefonovat, musel být při tom. Samozřejmě mu musela být povolná, když on chtěl a to okamžitě. Pokud třeba jedla, tak musela jídlo odložit a jít s ním do postele. Po týdnu ponižování mu utekla a zachránila se," cituje senátor další postřehy londýnského řidiče s poznámkou, že tuto ženu pan inženýr poznal, když ji vozil do práce.

Senátor Jan Veleba má jasno: Oni nejsou naši
 

Co je však podstatné, a proto píši o dějstvích migrační apokalypsy, je jeho svědectví o konkrétním demografickém vývoji anglických měst, kde uvádí doslova ...

"Měl jsem možnost jezdit po celém Londýně a vidět místa, kde žijí muslimští přistěhovalci – Toner Hamlets, Newham, dále některá města, jako třeba Slough, Birmingham, Leeds, Luton. Za pár let tam budou tyto komunity ve většině a toho se začínají Angličané bát," míní dopisovatel z Londýna.

Jeho závěr je jasný ...

"To, co jsem tam měl možnost vidět a zažít, mně vede k přesvědčení, že integrace tak rozdílných lidí a kultur vedle sebe není možná. Škoda, že to nechtějí vědět a vidět politici, kteří mají hlavní podíl na tomto experimentu, určitě by se mnohému dalo předejít,“ uzavírá bez dalšího komentáře citace z dopisu senátor Veleba.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)