Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Spiegel: Evropa demonstruje selhání politiky Merkelové

Spiegel: Evropa demonstruje selhání politiky Merkelové

Evropské země se odpoutávají od myšlenky jednoty a začínají posílovat kontroly na vnitřních hranicích. Je to důsledek špatného kurzu německé kancléřky, konstatuje německý časopis Der Spiegel.

Angela Merkelová, německá kancléřka
1.březen 2016 - 18:01

Důvodem současných problémů Evropské unie je tom, že německá kancléřka Angela Merkelová nepromyslela důsledky své migrační politiky, která dovedla evropské země na cestu k izolaci, konstatuje Spiegel.

„V různých částech Evropy opět přebírají kontrolu vnitřních hranic, stavějí se bariéry. Jednota EU byla iluzí Merkelové," píše se materiálu.

Zejména autor článku uvádí příklad situace v Řecku. „V centru Atén tráví noc ve stanech zoufalí muži, ženy a děti. To je obrázek porážky německé kancléřky. Její způsob, jak vyřešit přistěhovaleckou krizi selhal. A ona se s tím nevyrovnala...," píše Spiegel.

Merkelová: Můj způsob řešení migrační krize je správný!

Z přátelskostí Merkelové, s níž chtěla přijímat migranty, toho moc nezůstává, podmínky pobytu uprchlíků v Německu se zhoršily, a dávky se snižují. Kromě toho, odpůrci politiky německé kancléřky uzavřeli hranici podél balkánské cesty, čímž se snižuje tok uprchlíků. To vše naznačuje, že si Merkelová vybrala špatný kurz, uzavírá článek.

(kou, prvnizpravy.cz, spiegel.de, foto: arch.)