Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Steinmeier: Chaos Kyjeva ničí naděje na mír v Donbasu!

Steinmeier: Chaos Kyjeva ničí naděje na mír v Donbasu!

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier je hodně znepokojen matoucí a nepředvídatelnou politickou situaci na Ukrajině, píše Der Spiegel.

Frank-Walter Steinmeier, německý ministr
1.březen 2016 - 20:04

Zejména chaos v Kyjevě je hlavní překážkou k mírovému urovnání konfliktu v Donbasu, řekl politik, kterého cituje německý časopis Der Spiegel.

Ve svém pondělním projevu před shromážděním Rady bezpečnosti OSN vyzval německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier strany konfliktu na východě Ukrajiny, aby „správným způsobem zacházely se svojí odpovědností", napsal časopis.

„Tato výzva však byla adresována především Kyjevu,“ poznamenal tisk. „Steinmeier a jeho doprovod jsou velmi znepokojeni matoucí a nepředvídatelnou politickou situací na Ukrajině."

Jaceňuk obvinil Porošenka z politické krize na Ukrajině

Berlín počítá s rychlým pokrokem při řešení ukrajinské krize, píše Der Spiegel. „Hlavní překážkou na této cestě je chaos v Kyjevě."

Německý ministr zahraničí doufá, že bude zejména přijat zákona o volbách v Donbasu, zdůrazňuje publikace. Před svým projevem v OSN Steinmeier řekl, že OBSE se chce podílet se na vypracování tohoto zákona a pomáhat „najít kompromisy", které by „uspokojily“ strany konfliktu.

(kou, prvnizpravy.cz, spiegel.de, foto: arch.)