Svátek má: Igor

Politika

Velikost textu:

SZ: USA jsou šokovány možnostmi ruské vojenské síly!

SZ: USA jsou šokovány možnostmi ruské vojenské síly!

Při pohledu na výsledky, které demonstruje ruské letectvo v Sýrii, Washington začíná chápat, že nedocenil jeho možnosti, píší německé noviny Süddeutsche Zeitung

Ruský bombardér Su-34
21.říjen 2015 - 18:01

Bílý dům zbytečně neprojevil zájem o nabídku Moskvy, aby vytvořily společnou strategii pro boj proti IS, a nyní jsou Spojené státy nuceny s úžasem sledovat, jak ruské vojenské letectvo uštědřuje údery pozicím militantů, a zároveň si musí přiznat, že neexistuje vlastní strategie, uvedly Süddeutsche Zeitung.

Deník konstatuje, že ve Washingtonu nechápou, jak se Rusku podařilo přeskupit své síly v tak krátkém čase, přestože Moskva už dlouho pracuje na modernizaci armády, a jak ukázaly nedávné události, její úsilí přináší působivé výsledky.

Od počátku ruských leteckých úderů v Sýrii mezi Moskvou a Washingtonem dochází k obratu v konkurenci nejen na politické, ale i na vojenské úrovni, zdůrazňuje Süddeutsche Zeitung. Účast v syrském konfliktu dalo Rusku příležitost prokázat svou vojenskou moc, což se mu, podle autora, daří. Zvláště zapůsobily pokročilé bombardéry Su-34, na jejichž palubě mohou být řízené střely „vzduch-vzduch" a přesně naváděná munice, poznamenaly noviny.

Hodges: Rusové mohou blokovat přístup k Baltu a Černému moři!

Americká armáda, včetně Bena Hodgese, velitele amerických sil v Evropě, uznávají, že nemohli předvídat schopnost ruských ozbrojených sil tak rychle reagovat na události v Sýrii, a ministr zahraničí USA John Kerry se v průběhu příštího setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem bude moci osobně ujistit, že Moskva si je jistá sama sebou více, než kdy jindy, uzavřely noviny.

(kou, prvnizpravy.cz, sueddeutsche.de,  foto: arch.)Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: