Svátek má: Ilona

Politika

Velikost textu:

Telegraph: Evropská unie je u zdi

Telegraph: Evropská unie je u zdi

Orgány EU i nadále trvají na myšlence užší integrace, a to navzdory mnoha krizím. Hodně záleží na situaci Británie - v případě, že země vystoupí z EU, tak takové spojení nemá šanci přežít, tvrdí The Daily Telegraph.

David Cameron, britský premiér
24.leden 2016 - 22:01

Soudě podle paniky v Evropské unii kvůli uprchlické krizi a možného vystoupení Velké Británie, strategie EU selhala, píše Simon Heffer v komentáři pro Daily Telegraph,.

Evropské země jsou rozděleny spory, jak vyřešit uprchlickou krizi. Přesvědčení že politika otevřených hranic skončila, je stále běžnější, a vyvstává otázka, zda by Evropská unie přežila bez této politiky. Kromě toho se blíží nová recese, a věci v Evropské vypadají ponuře, uvedl v článku.

Není známo, zda tyto faktory zvýší pravděpodobnost odchodu Velké Británii z Evropské unie, ale jedna věc je jasná: i v případě, že EU překoná migrační krizi, vystoupení Británie prostě nepřežije. Je zřejmé, že požadavky Británie vyvolávají další bolesti hlavy pro evropské orgány. Zároveň premiér David Cameron, snad, odhaduje, že změny v evropských postojích k migrační politice, mohou být u jeho voliči brány jako jeho triumf. Je však třeba poznamenat, že v případě, že Spojené království zůstane v rámci EU, bude muset sdílet břemeno krize a přijmout některé z uprchlíků. Přičemž Brity nejvíce dráždí, že jim evropské orgány budou diktovat svou vůli, píše The Daily Telegraph.

„Migrační krize nezměnila hlavní cíle Evropské unie, tedy závazek k velmi úzkému spojenectví. Snaha EU se zaměřila na skutečnost, že v konečném důsledku by země neměly spravovat své záležitosti na vlastní pěst. Podívejte se na postoj nové polské vlády, což Brusel tvrdě odsuzuje. Její vláda je nepříjemná se špatným chování, ale stěží klame voliče o svých záměrech. Ale cílem Evropské unie není destabilizovat nebo něco diktovat vládě Polska, ostatně legitimita polské vlády je mnohem vyšší, než Evropské komise .... " zdůraznil komentátor.

Mark Rutte: Na záchranu "schengenu" má Evropa osm neděl!

Nyní britští ministři, kteří se postaví za vystoupení země z Evropské unie, čekají v zákulisí. David Cameron může potrestat nebo propustit některé z nich, ale to by nebylo moudré. Britský premiér se snaží nespokojence umlčet, získávat politické body, ale je nepravděpodobné, že to bude schopen dělat celou dobu, dodal Telegraph.

(kou, prvnizpravy.cz, telegraph.co.uk, foto: arch.)