Svátek má: Svatoslav

Politika

Velikost textu:

The Boston Herald: Obama žije v říši divů

The Boston Herald: Obama žije v říši divů

Některá prohlášení amerického prezidenta během jeho projevu k Kongresu byla tak absurdní, že to vypadá, jako kdyby Obama žil ve vysněném světě, tvrdí komentátor listu The Boston Herald.

Barack Obama, prezident Spojených států
14.leden 2016 - 22:02

Během projevu americký vůdce Barack Obama v Kongresu předkládal další slib „naděje a změny". Jenže Američané čekají pouze na jednu změnu: pouze chtějí nového vůdce, zdůraznil Boston Herald.

„Asi 70% Američanů je přesvědčeno, že se národ ubírá špatným směrem. Jedinou nadějí, k níž se  upínají je, že můžeme přežít příští rok bez větší ekonomické katastrofy nebo dalšího teroristického útoku. Nikdy nebyl náš národ tak roztříštěn, jako nyní za muže, který neví nic o kompromisu, a který jde proti Kongresu a ústavě každým svým rozhodnutím," píše komentátor.

Nicméně, selhání Obamovy zahraniční politiky a národní bezpečnosti si zaslouží zvláštní pozornost - americký prezident prohlásil, že „Spojené státy jsou nejmocnějším národem na Zemi." Ale to, že Severní Korea testuje atomovou bombu (potřetí v průběhu předsednictví Obamy), zapojení Ruska do syrském konfliktu, Islámský stát a útoky Paříž, stejně jako útok v Istanbulu tento týden, vystavuje prohlášení Obamy značným pochybnostem. Některá slova amerického prezidenta považuje komentátor za obzvláště daleko od reality - zejména prohlášení, že IS neohrožuje existenci Spojených států.

Politico o Obamově projevu: Američané to nekoupí!

„Svět, ve kterém žije Obama - je mýtické místo, ale on se ještě diví, proč jsou lidé nespokojení a skeptičtí," dodal komentátor deníku The Boston Herald.

(kou, prvnizpravy.cz, bostonherald.com, foto: arch.)