Svátek má: Leona

Politika

Velikost textu:

Turčynov: Za výbuchy ve Francii, Belgii, Turecku může Rusko!

Turčynov: Za výbuchy ve Francii, Belgii, Turecku může Rusko!

V návaznosti na SBU ruskou stopu v teroristických útocích v Belgii uviděl i šéf ukrajinské národní bezpečnosti a obrany Rady Oleksandr Turčynov.

Olexander Turčynov, Rada bezpečnosti Ukrajiny
23.březen 2016 - 20:02

Dá se předpokládat, že na tyto poměrně nehorázné výpady snad ani Rusko neodpoví, ačkoliv se nedají vydýchat, a ponechá to na samotných čtenářích.

Jak uvedl ukrajinský deník Korrespondent, politik řekl, že Rusko také stojí za bombovými útoky ve Francii a Turecku.

Hlava ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksandr Turčynov je podle Korrespondetu toho názoru, současný nárůst teroristických útoků v EU jr následkem „hybridní války zahájené Ruskou federací".

„Krvavy teror rozpoutaný na východě země, a teroristické útoky v Turecku, Paříži a Bruselu – má   stejné režiséry," cituje politika tisková služba Rady národní bezpečnosti.

„Záměrným ničením civilní infrastruktury v syrských městech Ruská federace aktivně stimulovala masivní migrační toky, v nichž se snadno maskují fundamentalisti a teroristi," vysvětlil.

Tohle fakt Rusy nadzvedlo: Ukrajinský náznak „ruské stopy“ v Bruselu

Jak připomíná ukrajinského vydání, bývalý šéf SBU Vasyl Gricak rovněž oznámil svá podezření ohledně ruské účasti na teroristických útocích v Belgii.
 
„Nebyl bych překvapen, kdyby to byl prvek hybridní války Ruska. Všichni budou házet vinu na IS. Netvrdím to, ale dělám předpoklad," řekl Gricak. Proti těmto náznakům se ohradili ihned ruští činitelé a označili ho za „degradovaného“ a za „blbce“.

(kou, prvnizpravy.cz, korrespondet.net, foto: arch.)