Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Ukrajinský politik: Dohoda o přidružení s EU byla „osudovou chybou"!

Ukrajinský politik: Dohoda o přidružení s EU byla „osudovou chybou"!

Lídr hnutí Ukrajinská volba Viktor Medvedčuk je přesvědčen o tom, že před dvěma lety podepsaná dohoda o přidružení Ukrajiny a EU byla fatální chybou.

Viktor Medvedčuk, Ukrajinský výběr
23.březen 2016 - 01:13

Jak uvedla ukrajinská stanice "112", politik se domnívá, že dnes 80% Ukrajinců začalo pochybovat o správnosti tohoto aktu, neboť "úspěchy" eurointegrátorů vrhly zemi zpět o 20 let.

Přesně dva roky, 21. března, uplynuly od podpisu dohody o přidružení mezi Ukrajinou a Evropskou unií. Jak uvedla stanice "112 Ukrajina, vůdce veřejného hnutí Ukrajinská volba Viktor Medvedčuk si myslí, že dokument byl fatální chybou, a na Ukrajině změnil běh dějin a osud mnoha miliónů národa.

„Bruselský „epochální dokument "podepsal předseda vlády Ukrajiny Arsenij Jaceňuk na základě usnesení prozatimního prezidenta Ukrajiny Alexandr Turchynova, aniž by měl ústavní pravomoc.Vzhledem k tomu, že legitimita podpisu zapřičinila spoustu otázek (jak na Ukrajině, tak i v Evropě), Jaceňuk povolili pouze podpoře tzv. politické části - „mizernou pahýlu" dohody o přidružení. Ekonomická část – kvůli možné aféře - Evropané poslali do lepších časů, kdy bude mít Ukrajina legitimní moc," napsal ve svém blogu Medvedčuk.

Podle politika, čas ukázal, že podepsání dokumentu byla fatální chyba Ukrajiny: změnilo to běh dějin a osud mnoha miliónového národa.

Guardian: Západ uvrhnul svými sliby ukrajinský lid do bídy

„Je jen přirozené, že dva roky po tomto historickém podpisu, téměř 80% Ukrajinců začalo pochybovat o správnosti cesty zvolené „vůdci Majdanu". A „úspěchy" eurointegralistů vrhly zemi o dvě desetiletí zpět. V roce 2015 se HDP se snížil o více než 10%, míra inflace dosáhla 43,3%, čili na dvacetiletý rekord. Idea zóny volného obchodu (FTA) s EU byla další bublinou. V polovině března 2016 Ukrajina zcela vyčerpala kvótu pro bezcelní dodávky do Evropy ve většině komoditních položek. Kvóty byly tak nizoučké, že i příznivci volném obchodu s EU je označili za "ponižující a ubohé"," zdůraznil Medvedčuk.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)