Svátek má: Marián

Politika

Velikost textu:

Už přestaňte s hororovými příběhy o ruských tancích v Pobaltí!

Už přestaňte s hororovými příběhy o ruských tancích v Pobaltí!

Je na čase přestat strašit lidi hrůzostrašnými příběhy o ruských tancích v pobaltských státech, Sofii, Budapešti, řekl Anatolij Antonov, náměstek ministra obrany v rozhovoru pro Deutsche Welle.

Anatolij, Antonov, náměstek ministra obrany
26.březen 2016 - 01:11

V celosvětovém boji proti terorismu by se měly sjednotit všechny země, a západní Evropa by se měla naučit důvěřovat Rusku, uvedl.

V předvečer moskevské bezpečnostní konference, která je naplánována na duben 2016, náměstek ministra obrany Anatolij Antonov poskytl rozhovor Deutsche Welle. Hovořil o tom, že „některé země se stále snaží flirtovat s teroristy, a přitom doufají, že mohou vytvářet ostrůvky bezpečnosti".

Nicméně, Rusko bojuje proti terorismu a vyzývá k tomu ostatní země. Podle jeho slov ruský prezident ve svém projevu na Valném shromáždění OSN „jasně podal ruku všem zemím", které se chtějí spojit v boji proti terorismu.
 
Podle náměstka ministra obrany je právě Rusko v konfrontaci s globálním terorismem, a vyzývá ke spolupráci spojence a SNS. Politik ale poznamenal, že „je nemožné objektivně spolupracovat se zeměmi západní Evropy" kvůli „nedostatku důvěry".

Rusové nechtějí válčit, tak za to nám budou muset zaplatit! 

K překonání tohoto problému Antonov radí přestat mluvit o hororových příbězích typu: „Rusové jdou – skočme z okna!" Náměstek ministra trvá na tom, že je čas „přestat mluvit o tom, že zítra budou ruské tanky v pobaltských státech, Sofii, Budapešti a tak dále".
 
„Nikdo se nikam nechystá. Neexistují žádné plány a záměry. Je prostě absurdní, že Rusko chce bojovat," zdůraznil Antonov v rozhovoru pro Deutsche Welle.

(kou, prvnizpravy.cz, dw.com, foto: arch.)