Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Vostrá zostra: A kde je billboard o restitucích, pane premiére?

Vostrá zostra: A kde je billboard o restitucích, pane premiére?

"Vedení sociální demokracie pod taktovkou Bohuslava Sobotky má patrně »dlouhé« vedení. Až teď zjistilo, s kým vlastně sedí ve vládě," začala svůj komentář Miloslava Vostrá, poslankyně KSČM.

Miloslava Vostrá, poslankyně KSČM
8.březen 2016 - 01:12

"Po dvou letech společného řízení České republiky s Andrejem Babišem a jeho hnutím ANO se začíná od Andreje Babiše odpoutávat. Jenže ať premiér chce, nebo nechce, občané dali Babišově hnutí důvěru. Zjevně má také po celou dobu silnější pozici ve vládě nežli premiér Sobotka," konstatuje politička KSČM.

"S blížícími se krajskými volbami je nervozita v ČSSD na vzestupu. Vedení strany se nyní rozhodlo investovat peníze do billboardů, kde je nám sděleno, že stát není firma, ale společenství lidí. Na dalších billboardech je řečeno, co vše pozitivního pro nás ČSSD udělala. Samozřejmě platí, že prolínání byznysu a politiky je špatné. To, že stát není soukromá firma, všichni také víme. Méně už však víme o tom, co si Bohuslav Sobotka myslel při vidině premiérského křesla a podpisu koaliční smlouvy. A pokud se děje něco nekalého, tak tuto odpovědnost nese především premiér České republiky. To, co nyní sledujeme ve veřejném prostoru, je již tradiční typ koaličního boje, kdy se vláda soustředí na ukazování, kdo má větší sílu a nějak bokem zůstává starost o Českou republiku a její občany," má jasno Vostrá.

"V billboardové kampani mi ale velmi chybí vysvětlení některých proklamovaných slibů z volební kampaně, kdy ČSSD nesouhlasila s církevními restitucemi a slibovala jejich zastavení. ČSSD se tehdy dušovala, že po volbách církevní restituce zruší, ale ve finále zbylo pouze u slov," upozornila poslankyně.

Mezi třiadvaceti prioritami ČSSD roku 2016 nejsou církevní restituce
 

"Kdykoliv KSČM navrhovala zrušení či referendum o církevních restitucích, zůstali poslanci ČSSD naprosto hluší. A tak církevní restituce navzdory všem planým slibům žijí dál a některá skandální vydávání majetku jsou opravdu trestuhodná. Sobotkova vláda vlastně realizuje a obstarává výdej majetku církvím v rámci restitucí, které ve volební kampani ČSSD tolik odsuzovala," upozornila na neprovedené sliby Bohuslava Sobotky Miloslava Vostrá, poslankyně a místopředsedkyně ÚV KSČM.

Jiří Paroubek: Nenažraná katolická církev toho nemá nikdy dost
 (ps,  Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)