Svátek má: Květoslava

Politika

Velikost textu:

Vypadá jako indiánka,jméno má jako indiánka,ale náčelnicí zatím není

Vypadá jako indiánka,jméno má jako indiánka,ale náčelnicí zatím  není

Bývalá pražská radní a současná aktivistka při případném zřízení nového vedení Prahy Aleksandra Udženija je první místopředsedkyní ODS. Má exotické jméno a nakonec i profil. V pořadu ČT prozradila, že ČSSD má alespoň proti ANO program.

Aleksandra Udženija
19.leden 2016 - 21:20

ODS a Václav Kalus, co vy na to?

"My ctíme kořeny ODS, pan Václav Klaus stranu založil a my si ho vážíme. ODS s ním rezonuje v otázkách ekonomických, ale i jiných,“ prozradila, jak se dívá na Václava Klause Aleksandra Udženija považovaná za  první dámu ODS, která dříve vedla Českou republiku ale také i Prahu.

Alexandra Udženija se o třetím lednovém víkendu stala první místopředsedkyní ODS a to dokonce hned  v prvním kole. Porazila europoslance Jana Zahradila a senátora Miloše Vystrčila.

"Je to velká výzva, kterou beru s pokorou. Na druhé straně si myslím, že ODS mám co dát. Jsem zkušená komunální politička a diskutuji se členy,“ měla jasno sebejistá žena, která se chválí. Neměla byl problém i zastoupit předsedu Fialu.  "Každopádně pan Fiala je můj předseda,“ jedním dechem dodala.

Občanští demokraté na jedné straně odmítají prozradit, co by považovali za úspěch v krajských volbách, ale na druhé straně nasazují i  generály. „Chceme se opět stát sebevědomou stranou a jsme na dobré cestě,“ přeji  si politička ODS.

„Na opozici je, abychom udělali všechno pro to, aby se to neprosadilo, protože jakákoli represe nepřináší výhody. My se dnes chováme v rámci jednacího řádu a třeba kritika EET je věcná. A oni se brání tak, že utnuli diskusi a jede se dál,“ komentovala dění ve sněmovně Udženija.

Udženija zahájila Velkou jarní cyklojízdu

"My chceme oslovit všechny aktivní a pracovité lidi, kteří nechtějí, aby jim do života zasahoval stát,“ plánuje politička, která je v ODS  13 let. Na politické scéně se domnívá, že ODS má v tuto chvíli nejblíže k TOP 09.

"Pro nás je oponentem sociální demokracie, protože má nějaký program. ANO nemá žádnou politiku a voliči to vidí už dnes. Levicoví voliči si tak spíše vyberou ČSSD,“ zadoufala černováska před kamerou ČT24.

Byla překvapená otázkou modrátorky, která se ji zeptala, co bude dál v Praze. "Proč se dnes ODS všichni ptají, co bude dál v Praze. Volby vyhrálo hnutí ANO, má primátorku a je na ní, aby se pokusila napravit, co ANO zkazilo," prohlásila  Udženija a aby se neřeklo,  zastala se dřívějšího  primátora Pavla Béma, který podle ní měl nějakou představu, co by se mělo v Praze dělat.

(ps, Prvnizpravy,cz, foto: Petr Skála).