Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Zacharová: Největším nepřítelem Ukrajiny jsou její politici

Zacharová: Největším nepřítelem Ukrajiny jsou její politici

Nekonečné přetahování mezi prezidentem a premiérem a Nejvyšší radou, neskutečný systém státní správy, to je skutečný nepřítel Ukrajiny, píše na svém Facebooku Maria Zacharová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

Maria Zacharová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí
29.březen 2016 - 21:22

"Ne, nemůžeme mluvit o tom, že Kyjev zrealizuje Minské dohody, když se na Ukrajině nejsou schopni dohodnnout na své vládě," napsala Maria Zacharová..

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí komentovala prohlášení náměstka ukrajinské Nejvyšší rady Alexje  Gončarenka z Bloku Petra Porošenka, že jeho frakce se rozhodla vystoupit z koalice.

"Kdo tam nakonec zbyde, kdo bude řešit ústavní reformu, zákon o zvláštním statusu východní Ukrajiny... Je to  dokonce fyzicky nemožné, vzhledem k tomu jak se chová politická reprezentace," pokračuje Maria Zacharová, mluvčí ministerstva zahraničí.

"Skutečný nepřítel Ukrajiny pochází z Ukrajiny je to současný nenormální stav, který se skládá z věčného  přetahování mezi prezidentem, premiérem a Nejvyšší radou.To je fantastická živná půda pro zahraniční hráče, "dodává Zacharová.

Jaceňuk všechny tahá za nos, stále nepodal demisi

Vládnoucí ukrajinská koalice se skládala z pěti stran: Blok Petra Porošenka, Jaceňukova Lidová fronta, Radikální strana, Vlast, Svépomoc.

17.února vystoupila z koalice Tymošenkové strana Vlast.

24.března vystoupila z koalice Radikální strana Olega Ljaška.

A nyní oznámila vystoupení z koalice i strana Blok Petra Porošenka, tím vlastně přestává existovat vládní koalice, která měla v parlamentu většinu.

(rp,prvnizpravy.cz,facebookMZ,foto:arch.)