Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Zaznělo v rádiu ... Já jsem označil pana Bakalu za lidskou hyenu

Zaznělo v rádiu ... Já jsem označil pana Bakalu za lidskou hyenu

"Pane prezidente. Domnívám se, že pan Sobotka je dobrý premiér, a rozumím Vašim výhradám. Vidíte snad v sociální demokracii někoho jiného, kdo by mohl stranu vést? Prosím jméno. Držte se," zeptal se v rozhovoru s hlavou státu jeden z posluchačů. A prezident odpověděl .... 

Miloš Zeman, prezident České republiky
17.únor 2016 - 01:13

"Dobře, budu se držet. Tady nejde o jméno, tady jde o názorový postoj. My jsme s premiérem Sobotkou dva roky docela slušně vycházeli, než přišla migrační krize a naše názory se dramaticky rozešly. On sám to vyjádřil slovy, že jde o zásadní hodnotový střet, a má pravdu. Jak víte, protože nemá cenu opakovat naše prohlášení, kdo koho potřebuje, kdo koho nepotřebuje, tak to, co potřebuje sociální demokracie, je člověk, který zemi připraví na obranu před migrační vlnou. Zejména když ta migrační vlna může přijít už tento rok," řekl v rozhlasovém rozhovoru pro Frekvenci 1 druhou únorovou neděli Miloš Zeman.

Na moderátorovo připomenutí, že  posluchač chtěl od prezidenta znát jméno, kdo by mohl ČSSD vést, hlava státu dodala  ....  "Ale to jméno může být klidně i Sobotka, ale musel by razantně změnit svůj dosavadní postoj. Jinak mu hrozí, že v rámci Evropské unie zůstane poněkud osamocen po boku Angely Merkelové, a možná ani to ne." 

SANEP: Prezidenta Zemana kladně hodnotí 70 procent Čechů
 
Zeman ke studentům: Očekávám provokativní a nepříjemné otázky

"Jsem jeden z těch pěti tisíc, na které dopadly důsledky podvodu s názvem OKD. Přišel jsem o práci i o bydlení. Pojmenuje už někdo konečně viníky?",  zeptal  se prezidenta další posluchač.

"Já jsem označil pana Bakalu za lidskou hyenu, vyjádřil jsem názor, že by měl skončit ve vězení, ale protože nejsem ani žalobce, ani soudce, tak je to názor prezidenta republiky, který je nepřímou výzvou k tomu, aby se konalo. A já jsem rád, že například pan Kroupa podal na pana Bakalu trestní oznámení ve věci hornických bytů. Tuto kauzu jistě znáte. A doufám, že se tady vyšetřovací aparát konečně dá do pohybu," doufá Miloš Zeman.

Pane prezidente, ústavní činiteli ... Vy sám jste býval vášnivým běžkařem?

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)