Svátek má: Julie

Politika

Velikost textu:

Zdroj bohatství USA: „Vojensko-průmyslově-teroristický" komplex!

Zdroj bohatství USA: „Vojensko-průmyslově-teroristický" komplex!

USA odmítají připustit, že ony sami vytvořily nepřátele po celém světě, protože jejich bohatství závisí na průmyslu, pracující pro války a terorismus, uvedl tvrdě Bruce Fein na The Washington Times.

Ilustrační foto
18.leden 2016 - 21:23

„Blahobyt v řádu bilionů dolarů, ohromná moc a sociální postavení se schovávají za naším vojensko-průmyslově-teroristickým komplexem. Daří se mu na věčné válce a imaginárních obavám z nebezpečí a ohrožení existence," píše autor, co slovo, to rána kladivem.

Fein cituje slova amerického spisovatele Uptona Sinclaira, podle kterého je obtížné o něčem přesvědčit člověka, pokud jeho příjem závisí na nepochopení.

USA usilují o moc ve prospěch moci, stejně jako jiné dřívější říše. Od války za nezávislost,  pokračovaly ve válce pro spojence v první světové válce, pak začaly pomáhat spojencům, jako tomu bylo s Vietnamem, Kuvajtem a Somálskem. Až konečně Washington došel do války kvůli válce a nebyl schopen zvítězit nad mezinárodním terorismem, poukazuje publicista WT.

Fascinovány válkou, postavily Spojené státy proti sobě celý svět!

Vzhledem k tomu, že se americká říše ujala vlády po druhé světové válce, nikdo se neodvážil naznačit, že naše chronické, neobjektivní vojenské zásahy na Blízkém východě na podporu brutálních, zkorumpovaných, despotických režimů vyvolaly odvety o utlačovaných. Poskytli jsme materiální pomoc státům, které charakterizovaly represe, mučení a popravy bez řádného soudu, například šáchovi Íránu, Saúdům v Saúdské Arábii nebo egyptskému prezidentovi Husní Mubarakovi.

Spojené státy si neuvědomují, že ony samy vytvořily nepřátele svým nekonečným a „bezdůvodným" vměšováním. Podle Feinových slov by v případě, kdyby Američané nešťourali do „vosího hnízda", tak by nikdo na ně neútočil.

„Spojené státy by byly mnohem svobodnější, bohatší a bezpečnější, pokud bychom stáhli všechny naše vojáky ze Středního východu, a umístili je doma k ochraně našich hranic, našich břehů a našeho nebe," tvrdí Fein.

Vláda živená a krmená vojensko-průmyslově-teroristickým komplexem, by měla v zastavit dodávky zbraní a jakoukoliv nehumánní pomoci regionu a zakončit zde svoji vojenskou přítomnost, dodal Fein na Washington Times.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes,com, foto: arch.)