Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Zeman: Čakan, samopal, tak co bude příště, tank?

Zeman: Čakan, samopal, tak co bude příště, tank?

"Rád bych konstatoval, že při návštěvě Plzeňského kraje jsem obdržel chodský čakan, nyní jsem obdržel samopal, předpokládám, že v Karlovarském kraji, kam pojedu příště, dostanu tank," odhadoval další dar při připravované návštěvě v dalším kraji prezident Miloš Zeman.

Miloš Zeman, prezident České republiky
27.únor 2016 - 18:01

Ve výčtu možných darů prezident pokračoval ... "takže zbývá bombardér B-52 a v dalším kraji atomová ponorka. No a v takovém případě se budu cítit dostatečně vyzbrojen pro svoji další politickou dráhu," řekl s úsměvem  prezident.

Zeman: Chovám jistou nedůvěru účelovým obviněním a děj se osude
 

"A teď trošku vážnějším tónem,"  dodala hlava státu a přidala i poznámku na  setkání se studenty Technické univerzity v Liberci.

Proč Peroutkovu cenu nedostal za jeho zviditelněnění Miloš Zeman?
 

"Bylo to setkání neobyčejně přátelské, které ukázalo, že studenti se nenechají zmanipulovat různou mediální propagandou, které poněkud nezdvořile říkám vymývání mozků. Stejně tak přátelská byla setkání s občany, a tady bych rád připomněl, že vedle tradičního tématu migrační krize se objevilo se zvýšenou intenzitou nové téma dotazů na inkluzi. Já si vzpomínám na dobu, kdy jsem stál jako sám voják v poli, před rokem a půl, když jsem vyjadřoval nesouhlas s inkluzí. Tehdy naše mediální scéna potlačovala protestní hlasy proti inkluzi a propouštěla pouze hlasy inkluzi podporující, takže rád bych jenom citoval zprávu ze včerejšího dne, kdy v anketě mezi pedagogy inkluzi podporuje osmdesát devět pedagogů a tisíc nula nula jedna je proti. A potěšil mě i zájem občanů o tuto tématiku. A já jsem tam citoval názor, který jsem slyšel nedávno a který mě zaujal. Mám tisíc a jeden argumentů proti inkluzi a teď vám řeknu ten tisící druhý. Inkluze zbavuje mentálně postižené děti radosti z úspěchu, protože vždy budou v té takzvaně normální třídě poslední. Prosím, abyste přemýšleli i o tomto smutném psychologickém argumentu, protože každý z nás je rád, když může zaznamenat úspěch, a je to jeden z nejsilnějších životních prožitků," argumentoval prezident Miloš Zeman poslední únorový pátek  na závěr třídenní spanilé jízdy po Libereckém kraji.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)