Svátek má: Dana

Politika

Velikost textu:

Zemědělskou inženýrku Jermanovou inženýr chemik Kalousek nemá rád

Zemědělskou inženýrku Jermanovou inženýr chemik Kalousek nemá rád

Předseda strany TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Jaroslavu Jermanovou nemá rád. Když se naskytne příležitost, tak Kalousek nelení a výroky zemědělské inženýrky rád glosuje.

Jaroslava Jermanová
20.prosinec 2015 - 01:04

Slova místopředsedkyně PSP Jaroslavy Jermanové:  "Já poprosím sněmovnu o klid! Opravdu z empiru není slyšet, co řečník říká,"  která prohlásila při řízení schůze, s faktickou poznámkou komentoval poslanec Kalousek.

"Paní předsedající, já se velmi omlouvám, prosím o pochopení díky svému útržkovitému vzdělání. Vy jste pro mě řekla takové velmi málo pochopitelné slovo. Vy jste řekla, že z empiru není dostatečně slyšet. Já bych se rád orientoval v jednání, kde se mám rozhodovat podle svých ústavních kompetencí. Mohla byste mi prosím pěkně přesně do češtiny přeložit, co to slovo znamená a co jste tím myslela? Řekla jste, že z empiru," tázal se poslanec Miroslav Kalousek.

Jaroslava Jermanová to popletla a tvrdý Kalousek ji vyčinil

"Ano, jistě, pane Kalousku. Jelikož jste ve Sněmovně delší dobu a tento výraz neznáte, omlouvám se za něj. Já ho znám a znamená to z místa předsedajícího," odpověděla místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová. 

"Dovoluji si vás, paní předsedkyně, upozornit ryze přátelsky, že empir opravdu neznamená místo předsedajícího, ale jinak si říkejte, co chcete,"  komentoval vysvětlení Jermanové poslanec Miroslav Kalousek:

"Pane poslanče, já se s vámi na toto téma nebudu pouštět do debaty, jsou tady důležitější témata," odvětila  Jaroslava Jermanová.

Škádlení dvou inženýrů ve Sněmovně však neskončilo. 

"Teď tady vznikl takový argumentační zmatek, paní předsedající, že prosím o desetiminutovou přestávku na poradu klubu, abychom se poradili, co dál a co s tím," požádal místopředsedkyni poslanec Miroslav Kalousek. 

"Já samozřejmě přeruším na vaši žádost," prohlásila Jaroslava Jermanová, ale pak se zarazila a naklonika se k jinému místopředsedovi Vojtěchovi Filipovi. "Já se omlouvám, ale nejste předsedou klubu, tudíž nemůžete jménem klubu žádat o přestávku, to musí udělat předseda klubu," rozhodla poté Jaroslava Jermanová .

"Správně. Ještě že tam máte Filipa," za hlasitého pobavení v sále odpověděl ji Miroslav Kalousek. 

Necítím se být ani chovná ani tažná. Říkám, že jsem Jermanová

A pak, že se poslanci flákají. Není to pravdu. Sebevzdělávají se a to všude, kde se jen k tomu naskytne příležitost. 

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Repro z TV)