Svátek má: Liliana

Politika

Velikost textu:

Žerty stranou aneb Václave, můžeš si zakouřit

Žerty stranou aneb Václave, můžeš si zakouřit

Občas zaznějí od politiků při besedách s novináři žertovné příběhy,  vzpomínky, humor, vtipy i kruté žerty,  které  glosují a komentují aktuální dění. Tady jsou některé z nich .

To si přečti, to je psina ...
13.březen 2016 - 01:13

V roce 2024 se na jednom zámečku nedaleko Bruselu uskuteční setkání všech bývalých žijících hlav států ze zemí Evropské unie a protože organizace, která jej pořádá,  chce dokázat, jak šetří, ubytuje Miloše Zemana a Václava Klause do toho samého apartmá.

První večer, když po náročném banketu oba muži se vrací do svého místa, kde budou spát, chystá se Václav Klaus upozornit svého nástupce ve funkci, že si nepřeje, aby tam kouřil.  Sotva začne ... "Miloši, doufám, že ... ," ozve se z jeho útrob nemilý zvuk.  "Miloši, doufám, že tady nebudeš kouřit," pokračuje Václav Klaus.

"No, Václave, domluvíme se. Ty si tady vesele můžeš ulevovat, chtěl jsem dokonce říci, jak hrdlo ráčí a ty zase nebudeš mít nic proti mému kouření," navrhne  Zeman a Klaus nechtíc nakonec přistoupí k této dohodě.

Tu dohodu oba mužové dodržují. Třetí den se zase opět oba vrátili do společného apartmá po náročném večeru.  Zeman sedí  a pokuřuje a jeho spolunocležník se nijak neomezuje a ulevuje si. V tu chvíli se však zvuk  onoho uvolnění ozve i  z křesla, kde sedí Miloš Zeman.

Bývala hlava státu však ani nepohne brvou a položí balíček cigaret se  zapalovačem před Klause . " Na, můžeš si zakouřit," řekne Miloš Zeman.

Po ulici kráčí dva staříci a u přechodu nečekají, až   na semaforu bude zelená. Prostě přejdou na červenou a nic si nedělají z toho, že na ně  řidiči projíždějících aut  troubí. Přistoupí k nim policista a vytýká jim: "Pánové, víte, že za přecházení přechodu na červenou vám mohu udělit pokutu?"

"A to platí i na ty, co tady v tomto městě zakládali Občanské fórum?" zeptá se jeden ze staříků. Policista mávne rukou a pustí je slovy: "Prosím, jděte, ale příště na přechodu přecházejte jen na zelenou." 

Oba staříci pokračují v cestě a za chvíli se jeden z nich toho druhého zeptá: "Prosím tě, ty dodnes zarytý komunista, ty jsi tady ve městě přeci nezakládal Občanské fórum?"

"No, nezakládal, ale zeptat jsem se mohl," vysvětlil své dotazování druhý ze staříků.   

Prvnizpravy.cz už žertovali a napsaly ...