Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

277 milionů na akce a modernizace sportovišť

277 milionů na akce a modernizace sportovišť

Rada projednala další sportovní granty na akce a modernizace sportovišť ve výši 277 milionů.

Ilustrační foto
25.březen 2016 - 08:30
Do jednoletých a víceletých grantů na podporu sportu a tělovýchovy v hlavním městě Praze v roce 2016 půjde celkem 277 205 000 korun, přičemž podporu získalo celkem 312 projektů. Příslušný tisk projednala městská rada. Rekordních 170 milionů podpoří investice do městské sportovní infrastruktury.

„Rozhodli jsme se výrazněji podpořit nové projekty výstavby a modernizace sportovišť, ale i projekty jejich rekonstrukcí a to i proto, že Praha je v tomto roce Evropským hlavním městem sportu. Věřím, že nejen podpora pořádaných akcí, tak i rozvoj sportovní infrastruktury, nabídne Pražanům více příležitostí se zapojit do sportovních aktivit, což je naším cílem,“ vysvětlil radní pro sport a volný čas Jan Wolf.


Razantní navýšení těchto investičních prostředků přímo souvisí s podporou titulu Evropské hlavní město sportu, která Praha pro rok 2016 získala. V minulých letech se výše investovaných peněž pohybovala okolo 60 milionů korun.

„V oblasti investic jsme podpořili celkem 70 projektů. Poprvé i v rámci tříletých grantů. Naším záměrem je postupnými kroky přispět nejen k modernizaci současných sportovišť, ale i podporovat vznik nových podle potřeb a zájmu rozvíjejících se sportovních odvětví,“ doplnil radní Wolf.

V rámci grantového systému také město podpoří částkou okolo 30 milionů korun provoz bazénů a hokejových stadionů, 33 milionů je určeno na podporu provozu ostatních pražských veřejně přístupných sportovišť.

„Podařilo se nám vytvořit systém, který zohledňuje například velikosti, kapacitu, energetickou náročnost a další atributy, aby nedocházelo k tomu, že přibližně stejná sportoviště dostávají značně rozdílné finanční prostředky na provoz,“ přiblížil radní Wolf.

Granty nepřesahující 200 tisíc korun Rada hl. m. Prahy schválila, ostatní předloží  radní Jan Wolf na zasedání 31. března 2016  ke schválení Zastupitelstvu hl. m. Prahy. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.SportovniListy.cz, Petr Skála)