Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Atletická hala na Strahově projde rekonstrukcí

Atletická hala na Strahově projde rekonstrukcí

Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera schválilo poskytnutí prostředků na opravu sportovní přetlakové haly na Strahově.

Atletická hala na Strahově
4.leden 2016 - 08:30

Plášť haly je totiž v havarijním stavu a hrozí, že by kvůli tomu mohla být hala uzavřena. Ve špatném stavu je také povrch atletického oválu pod pláštěm haly. Výše přidělené částky, kterou schválil také Výbor ZHMP pro sport a volný čas, činí 10 980 000 Kč.

„Jde o jedinou atletickou halu v Praze sloužící pro přípravu zejména mladých atletů. Využívá ji 38 atletických oddílů a klubů s mládežnickou základnou přes 6 tisíc aktivních členů. Jsem přesvědčen, že rekonstrukcí této haly, která je v havarijním stavu, se podaří nejen obnovit její provoz, ale zlepšit i sportovní podmínky pro výchovu nových nadějí,“ uvedl radní Jan Wolf.


U přetlakové haly bude provedena kompletní rekonstrukce jejího pláště, včetně kotvení a nezbytných úprav technologické části. Stávající umělý povrch typu „Sandwich“ projde rekonstrukcí svého horního líce. Nejprve bude provedeno jeho očištění s případným broušením. Očištěný povrch bude poté napenetrován a následně obnoven vsypávanou vrstvou aplikovanou na polyuretanovou stěrku. Na závěr bude provedeno lajnování dle aktuálních pravidel atletiky.

„V České republice jsou pouze dvě certifikované přetlakové haly s dvou set metrovým oválem, kde je možné nejen trénovat, ale i pořádat oficiální atletické mítink.Jedna je v Ostravě a druhá právě v Praze na Strahově,“ upřesnil radní Wolf s tím, že opravená hala by měla opět začít sloužit atletům právě v době, kdy je Praha evropským hlavním městem sportu.  

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)