Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Během dvou dnů strážníci z Prahy 2 zadrželi další sprejery

Během dvou dnů strážníci z Prahy 2 zadrželi další sprejery

Dalšího sprejera, který ničil fasádu domu na území městské části Prahy 2, zadrželi pražští strážníci. I přesto, že u něj hlídka našla sprej a měl od něj i zašpiněné ruce, tvrdil, že nic neudělal.

Z "práce" sprejerů
11.leden 2016 - 08:30

Devatenáctiletého mladíka strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a včetně důkazních prostředků předali policistům.

Pěší hlídka strážníků prováděla na Vinohradech kontrolní činnost, v rámci které si všimla muže, který se pokoušel schovat barvu ve spreji. Zároveň byl v okolí cítit silný zápach od barvy. Strážníci proto provedli kontrolu nejbližšího okolí a v ulici Budečská našli čerstvý tag o rozměrech 60 x 20 cm. Muže, který byl špinavý od černé barvy a byl z něj cítit zápach barvy, strážníci ztotožnili a zeptali se jej, zda má u sebe barvu ve spreji. Na to jim devatenáctiletý mladík odpověděl, že ano, a z kapsy bundy ji vyndal. Jednalo se o černou barvu. Na dotaz hlídky, zda barvu použil k posprejování nějakého domu, však tvrdil, že ne. Strážníci jej pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a včetně zajištěných důkazních prostředků předali policistům.

Jen o den dříve taktéž strážníci z Prahy 2 zadrželi tři mladíky, kteří posprejovali fasádu domu v ulici Boženy Němcové. Trojice ve věku čtyřiadvacet a devatenáct let se na místě strážníkům ke svému dílu nakonec přiznala.


Vykradené sklepy

Dnes v noci zadrželi strážníci z Prahy 8 dva mladíky podezřelé z vloupání do sklepů. Muže ve věku devětadvacet let pro podezření ze spáchání trestné činnosti předali policistům.

Dnes v noci přijali strážníci z Prahy 8 oznámení, že v ulici Křižíkova dvě osoby vykrádají  sklepy domu. Oznamovatel hlídku po příjezdu na místo pustil do vnitrobloku domu a ukázal jí prostor sklepů, kde viděl pohyb podezřelých osob. Strážníci si po chvilce všimli dvou mužů, kteří odcházeli od sklepních prostor ven do ulice Křižíkova. Oba měli na zádech několik tašek s věcmi. Hlídka muže pronásledovala a dostihla je v nedaleké Pernerově ulici. Po ověření totožnosti obou mužů je strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě. Následnou kontrolou hlídka městské policie zjistila dvoje vyražené dveře a poškození několika vstupních kójí. Muži se poté přiznali, že věci v taškách pocházejí z vykradených sklepů. Případem se nyní zabývá Policie ČR.

Prazskenovinky.cz o případech informovala Irena Seifertová, vedoucí Kanceláře ředitele MP Praha.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mpp)