Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Budoucí prodavači získávají cennou praxi v obchodním řetězci

Budoucí prodavači získávají cennou praxi v obchodním řetězci

Dvanáct let funguje spolupráce mezi Střední školou obchodu, řemesel a služeb v Ústí nad Labem a hypermarketem Globus v Trmicích. Za tu dobu se zde v rámci povinné školní praxe vystřídalo na pět set žáků. Někteří se za ta léta vypracovali až na vedoucí jednotlivých úseků.

Žáci 1. ročníku na praxi v obchodním řetezci
14.únor 2016 - 12:00

Hypermarket a škola spolupracují při praktické výuce i v tomto roce. Mezi regály se pohybuje v letošním školním roce na pět desítek žáků z ústecké odborné školy. V stále ještě pilotním projektu budou obě zainteresované strany pokračovat i nadále. „Je zde velmi dobré zázemí, naši žáci se dostanou ke strojům a zařízením, které se používají v běžném provozu. Navíc se zde naučí a hlavně pochopí, že prodavač není jen ten, kdo podává zboží, ale že musí o výrobku či zboží něco vědět, dokázat zákazníkovi poradit. Je to řemeslo jako každé jiné,“ uvedl ředitel školy v Krásném Březně Pavel Caitaml.

Cílem projektu je zapojení většího počtu učňů do praxe a také jejich následné hodnocení práce. „Při hodnocení jsou žáci rozděleni do pěti skupin. Ti nejšikovnější pak dostávají i finanční odměny, které nejsou zrovna malé,“ nastínil motivační složku ředitel Globusu v Trmicích Karel Zeman.

Stavebka v Havlíčkově Brodě vyroste pod rukama vlastních žáků


Ústecká škola, kde se na svou budoucí profesi připravují mladí prodavači, aranžéři, pekaři, kuchaři, cukráři a řezníci, je páteřní školou Ústeckého kraje. „Vzájemnou spolupráci velice vítám. Dnešní trend je vychovávat si své zaměstnance a v našem Ústeckém kraji, kde je jedna z největší nezaměstnanosti, je to nutností. V podstatě jsou projekty tohoto typu jedinou cestou, jak najít pro studenty uplatnění hned po škole,“ uvedla na setkání Dagmar Waicová, krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro výchovu, mládež a vzdělávání a zaměstnanost. Informace přinesly webové stránky Ústeckého kraje.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:Ústecký kraj)