Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Cenu IZS na modelářské akci Papír Show získal Milan Řezáč

Cenu IZS na modelářské akci Papír Show získal Milan Řezáč

Pečlivě propracovaný areál složek integrovaného záchranného systému (IZS) získal první cenu ve zvláštní kategorii „IZS“ v rámci 12. ročníku mezinárodní výstavy papírových modelů Papír Show, která se konala v sobotu v Ostravě-Bělském lese.

Papír Show 2016
24.březen 2016 - 08:00

Autorem vítězného modelu je Milan Řezáč ze Slavičína (okres Zlín). Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

I letos se soutěžní a prodejní výstavy v Základní škole Bohumíra Dvorského zúčastnily tradičně stovky pokročilých i začínajících modelářů nejrůznějšího věku z ČR, Slovenska a Polska. Modelů zde byly také stovky, včetně dvou stovek kusů rozmanité hasičské zásahové techniky. Modeláři také nabízeli ve vedlejším sále nespočet nejrůznějších vystřihovánek.

Hasiči zasahovali u tragické nehody kamionů na Novojičínsku

Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), akci i letos podpořili – jak cenami pro nejlepší v několika kategoriích (fotografická kniha o hasičích a rodinné vstupenky do zdejšího Hasičského muzea), tak vystavenými vozidly v areálu školy.

Zájemci z řad dospělých i malých modelářů využili během sobotního dopoledne nabídku HZS MSK a prohlédli si (i se zasvěceným výkladem) centrální hasičskou stanici v Ostravě-Zábřehu, kde hlavně obdivovali moderní zásahová vozidla. Na příští rok již mají slíbenu prohlídku nového Integrovaného výjezdového centra Ostrava-Jih (v Kaminského ulici), od ZŠ Bohumíra Dvorského vzdálenou chůzí asi 1,5 km.

(jv,Moravskoslezskenovinky.cz foto:hzs)