Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Díky detektoru kovů bude na dětských hřištích bezpečněji

Díky detektoru kovů bude na dětských hřištích bezpečněji

Nový detektor kovů budou využívat strážníci na Lochotíně. Za zhruba 11 tisíc korun jim ho zakoupil Městský obvod Plzeň 1. Požadavek na pořízení detektoru vzešel přímo od městské policie. Strážníci totiž měli obdobný přístroj zapůjčený a nemohli si jeho služby vynachválit.

Z použití detektoru
7.březen 2016 - 12:00

„Detektor kovů je ideální zejména při prohledávání dětských hřišť či pískovišť. Městští policisté díky němu objeví možný výskyt nebezpečných injekčních stříkaček, které tak jsou schopni okamžitě ze hřišť odstranit, tedy sesbírat do speciálních kontejnerů a předat do Fakultní nemocnice v Plzni k likvidaci,“ popisuje využitelnost nového zařízení starosta MO Plzeň 1 Mgr. Miroslav Brabec.

Strážníci městské policie se o víkendu rozhodně nenudili

Kromě toho může detektor přispět k odstranění rezavých plechovek, nebezpečných drátů nebo ostrých kousků plechu z míst, kde si hrají děti. Detektor koupil obvod na konci loňského roku, v pátek 4. března ho starosta obvodu předal k užívání městským policistům ze služebny Lochotín. Zároveň byl detektor předveden i veřejnosti na dětském hřišti za Plazou.

 Plzenskenovinky.cz informovala Šárka Bachmannová  z Organizačního odboru ÚMO Plzeň 1.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:moplzen1)