Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Hasiči vyprošťovali převrácený domíchávač v obci Doubrava

Hasiči vyprošťovali převrácený domíchávač v obci Doubrava

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 4.3.2016 v odpoledních hodinách u převráceného domíchávacího vozu Tatra 815 MIX v obci Doubrava na Karvinsku.

Z místa nehody
8.březen 2016 - 08:00

Operační středisko HZS MSK přijalo tísňové volání v pátek 4.3.2016 krátce po půl druhé hodině odpolední. Na místo byly vyslány jednotky HZS MSK ze stanic v Karviné a Havířově. Moravskoslezskenovinky.cz informoval kpt. Ing. Petr Holub, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že se převrátil na pravý bok nákladní automobil Tatra 815 s nástavbou – domíchávačem betonu. Při události byl lehce zraněn (dle velitele zásahu oděrky) řidič domíchávače, kterého ošetřili hasiči. Řidič odmítl další ošetření.

Jelikož terén v místě zásahu nebyl způsobilý pro ustavení automobilového jeřábu Terrex-Demag, který přijel na místo ze stanice HZS MSK v Karviné, bylo provedeno vyproštění pomocí navijáku vyprošťovacího speciálu Tatra 815 ze stanice HZS MSK v Havířově. Před započetím vyprošťování byl terén u havarovaného vozidla upraven pomocí traktorbagru, který byl přítomen na místě. Ten také pomohl vyjet havarovanému vozidlu po jeho převrácení na kola.

Karvinští policisté zadrželi mladého žháře

Při převrácení domíchávače došlo k menšímu úniku hydraulického oleje do půdy. Po dohodě s pracovníkem odboru životního prostředí bylo místo sanováno přítomnými pracovníky firmy, kteří prováděli stavební práce. Hasiči použili na zabránění dalšího úniku nasákavý sorbent.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto.mskhzs)