Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Hasiči vyprošťovali ženu při nehodě tří aut na Bruntálsku

Hasiči vyprošťovali ženu při nehodě tří aut na Bruntálsku

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 17.2.2016 odpoledne v obci Milotice nad Opavou (okres Bruntál) u nehody tří osobních automobilů – Škoda Felicie, Ford Escort a Škoda Octavia, která si vyžádala čtyři zraněné osoby.

Nehoda Milotice nad Opavou
21.únor 2016 - 08:00

Hasiči museli vyprostit mladou ženu z felicie. Také poskytli zraněným předlékařskou pomoc a asistovali při jejich transportu.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu krátce po druhé hodině odpolední. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Bruntálu, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Horního Benešova.


V havarovaných vozidlech jelo celkem devět osob, včetně tří dětí. Nejvíce zraněná byla podle zasahujících hasičů spolujezdkyně ve felicii, kterou museli z vozidla opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Předali ji zdravotníkům ZZS MSK. Všichni čtyři zranění byli převezeni ZZS MSK do nemocnice.

Hasiči vedle předlékařské pomoci a asistenci při transportu pacientů odpojili baterie na všech havarovaných vozidlech a zasypali uniklé provozní kapaliny nasákavým sorbentem. Na necelou hodinu byla komunikace zcela uzavřena. Hasiči ještě odtáhli auta na nedaleké odpočívadlo a komunikace mohla být po necelé hodině zprůjezdněna.

Moravskoslezskenovinky.cz informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,Moravskoslezskenovinky.cz foto:hzs)