Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Václav Šlajs ocenil zdravotnické záchranáře

Hejtman Václav Šlajs ocenil zdravotnické záchranáře

Hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs na krajském úřadě poděkoval vybraným pracovníkům Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje za jejich vynikající práci.

Václav Šlajs a MUDr. Jan Kuda
21.únor 2016 - 12:00

Sedmadvaceti oceněným členům záchranky, mezi nimiž byli lékaři, zdravotní sestry, řidiči i operátorky zdravotnického operačního střediska, předal pamětní medaili, děkovný list a drobný věcný dar.

„Lidský život je ta nejvyšší hodnota. Právě vy každodenně vyjíždíte k situacím, kdy něčí život visí na vlásku a díky vašemu rychlému a profesionálnímu zásahu se podaří ho zachránit,“ řekl dnes hejtman Václav Šlajs pracovníkům Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.  

Hejtman přivítal první dívku a chlapce roku 2016 v Plzeňském kraji

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje má přes 750 zaměstnanců a jejím zřizovatelem je Plzeňský kraj. V současné době záchranáři vyjíždějí z 23 výjezdových stanovišť umístěných po celém regionu. Naposledy rozšířilo počet výjezdových míst zcela nové stanoviště v Boru u Tachova, které bylo otevřeno 1. února.

„V letošním roce dostanou novou budovu záchranáři ve Stříbře a v Sušici,“ doplňuje radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková. Ta společně s hejtmanem Václavem Šlajsem s dalšími členy Rady Plzeňského kraje Zdeňkou Liškovou, Jaroslavem Šobrem a Václavem Šteklem poděkovala vybraným zdravotnickým záchranářům.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Stará za Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:kú)