Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Zimola na REGIONTOURU v Brně

Hejtman Zimola na REGIONTOURU v Brně

Jihočeský kraj se v olympijském roce promění v největší sportoviště v republice. Čeká jen na vaši návštěvu, propagoval Jihočeský kraj hejtman Jiři Zimola.  

Hejtman Zimola na REGIONTOURU v Brně
18.leden 2016 - 10:00
Čekáme jen na vaši návštěvu, uvedl Jiří Zimola během zahájení prezentace projektu Jižní Čechy olympijské na brněnském mezinárodním veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2016. Ten se v jihomoravské metropoli koná od 14. do 17. ledna.

„Projekt Jižní Čechy olympijské jsme na podzim oficiálně vyhlásili v Praze. Před Vánoci jsme podepsali memorandum o spolupráci s Českým olympijským výborem a minulý pátek jsme jej první akcí odstartovali dětským lyžařským ski kempem v Lipně nad Vltavou. Nyní s ním tady v Brně chceme seznámit co nejširší veřejnost,“ uvedl Zimola.  

Podívejte se na obrázky z prvního dne veletrhu GO a Regiontour 2016

Mapa ukazuje, že sportovat se bude po celém kraji.
Podle Zimoly je na letošní rok díky mnoha organizátorům připraveno více než tisíc sportovních a kulturních akcí. Na nich si lidé budou moci nejenom aktivně zasportovat, ale i se pobavit.

„Jedná se například o českobudějovický půlmaratón, Lipno sport fest, novinku pro ultra vytrvalce Gigathlon, největší evropský mládežnický festival v gymnastice Eurogym 2016, Švejkovu padesátku, Evropský pohár ve vodním slalomu či Cipískoviště,“ naznačil Zimola, který na veletrhu zároveň představil mapu jižních Čech s vyznačenými body, kde všude si budou moci lidé zasportovat. „Z toho je jasně patrné, že sportovat se bude nejen v době srpnové olympiády v Riu v olympijském parku u Lipna, ale po celý rok a po celém kraji. To byl ostatně i náš cíl, se kterým jsme do projektu s Českým olympijským výborem šli,“ zdůraznil hejtman.

Z celé akce by pak měl významně profitovat i podnikatelský sektor, cestovní ruch a služby, kterou jsou na něj napojeny. Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv, jihoceskenovinky.cz foto:kú)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: