Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Jak se stát spisovatelem, jak se stát spisovatelkou?

Jak se stát spisovatelem, jak se stát spisovatelkou?

Památník písemnictví na Moravě připravil také v letošním roce pro zájemce o tvůrčí psaní od 12 do 19 let semináře s názvem Krocení literární múzy.

Ilustrační foto
22.leden 2016 - 08:00
V průběhu měsíce února se semináře uskuteční ve školách, knihovnách a muzeích čtrnácti moravských měst. Představují doprovodný program literární soutěže Skrytá paměť Moravy, kterou letos již desátý rok organizuje Jihomoravský kraj.

Bezplatné semináře, určené jednotlivcům i školním kolektivům, dostanou podobu tvořivých setkání, kde vznikají zárodky nejmladší moravské prózy. Příležitost vyzkoušet si spisovatelskou profesi v minulém roce využilo 749 žáků a studentů. Téma letošní Skryté paměti Moravy „Náhody neexistují“ opět slibuje hojnou tvůrčí žeň. Odborná porota v čele se spisovatelem a básníkem Radkem Malým v minulém roce posuzovala 192 soutěžních prací, z nichž šest nejúspěšnějších již našlo svůj publikační prostor v příloze Sborníku Muzea Brněnska.


Hravé semináře, šedesátiminutové pro žáky základních škol a devadesátiminutové pro středoškoláky, plné tvořivých podnětů, povedou lektoři z Památníku písemnictví na Moravě. Přehled míst naleznou zájemci na webu Muzeum Brněnska. Počet účastníků jednoho kurzu je omezen. Je nutné se přihlásit týden předem.

SEMINÁŘE TVŮRČÍHO PSANÍ: Krocení literární múzy (12–19 let) proběhne v únoru ve všech moravských krajích. Jihomoravskénovinky.cz informovala Mgr. Kristýna Cimalová za Muzeum Brněnska, Památník písemnictví na Moravě.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch)