Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Karvinští policisté zadrželi mladého žháře

Karvinští policisté zadrželi mladého žháře

Krátce po posledním požáru policisté zadrželi žháře. Policejní komisař proti 21letému mladíkovi zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu poškození cizí věci a přečinu krádež ve stádiu pokusu.

Ilustrační foto
5.březen 2016 - 08:00

Za vinu je mladíkovi kladeno, že od začátku ledna letošního roku v Karviné v několika případech úmyslně založil několik požárů.

Obviněn byl celkem z osmi skutků. Z toho pětkrát založil požár ve sklepních prostorách domů. Ve dvou případech úmyslně založil požár dvou plechových kontejnerů a jednoho velkoobjemového kontejneru. Požáry zakládal ve sklepních prostorách v domech městské části Nové Město. Škoda na poškození není zatím upřesněna, nicméně dosáhne několik desítek tisíc korun.

Policie hledá svědky nehody, která se stala v Českém Těšíně

Dále mu bylo prokázáno, že někdy v polovině února rozbil skleněnou výplň sklepního okénka a ze sklepní kóje odcizil nářadí. Což se mu nepodařilo, vyrušila ho jedna nájemnice a on z místa utekl.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala por. Mgr. Zlatuše Viačková, komisařka Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch)