Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Kde se pohybují zaměstnanci Městského úřadu?

Kde se pohybují zaměstnanci Městského úřadu?

Zaměstnance městského úřadu, ale i starostu a další představitele města a jeho organizací si lidé platí ze svých daní. V Novém Městě na Moravě se proto rozhodli, že obyvatelé mají právo vědět, jak tito pracují a kontrolovat je.

Pohyb služebních aut na mapě
31.leden 2016 - 08:00

Jak uvádí aktuality města Nové Město na Moravě, využití systému Car control a jeho otevření široké veřejnosti je dalším krokem k větší transparentnosti a přiblížení veřejné správy občanům města.

Na této stránce můžete sledovat pohyb služebních aut městského úřadu, technických služeb, Centra ZDISLAVA, Novoměstských kulturních zařízení, Novoměstských sociálních služeb, Mateřské školy a také Sboru dobrovolných hasičů. K dispozici jsou i registrační značky, jména řidičů a další údaje. Starosta města a vedoucí pracovníci městských organizací mohou používat vůz také k soukromým účelům. V takovém případě si hradí náklady na provoz sami. Po přepnutí do soukromého režimu přestane být auto sledováno a je zobrazena jeho poslední poloha.

Papírový detektiv zhodnotí třídění odpadu

Více informací, včetně přihlašovacích údajů do systému a použité zkratky organizací v této aplikaci jsou k dispozici na webových stránkách města.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:NMNM)