Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Kraj chystá modernizaci dalších silnic za evropské peníze

Kraj chystá modernizaci dalších silnic za evropské peníze

Pardubický kraj podá žádost o dotaci na projekt modernizace silnice II/315 Hrádek – průtah a zahájí přípravu dalších tří projektů na modernizaci silnic v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Rada Pardubického kraje to schválila na svém jednání.

Z jednání
30.leden 2016 - 07:30

„Na modernizaci silnice v Hrádku je zpracována projektová dokumentace, je vydané stavební povolení a je prodloužena jeho platnost. Můžeme tento projekt tedy rovnou podat do vyhlášené výzvy IROP,“ sdělil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

„Zároveň zahájíme přípravu tří projektů na modernizaci silnic: II/368 Moravská Třebová – průtah, II/368 Třebařov – průtah a II/324 Staré Hradiště – Hrobice – průtah. Jejich celkové náklady jsou odhadované na více než 221 milionů korun, ale očekáváme jejich výsledné snížení nejméně o pětinu,“ dodal Dušek.

Pardubice musí dokončit soutěž a zahájit samotnou výstavbu terminálu

Všechny zmíněné úseky silnic jsou ve špatném stavebně-technickém stavu a často nesplňují požadavky pro bezpečnou silniční dopravu. Pardubickenovinky.cz nformovala Mgr. Kateřina Procházková Skůpová za Pardubický kraj.

(jv,Pardubickenovinky.cz fot:Pk)