Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

Pardubický kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Pardubického kraje opravil v loňském roce osm mostů napříč všemi okresy.

Pracovníci správy a údržby silnic Pardubického kraje
1.duben 2016 - 07:30
Z rozpočtů kraje a Státního fondu dopravní infrastruktury do nich investoval přes 94 milionů korun. O jeden milion korun více mají silničáři připraveno na letošní rok, kdy plánují čtyřiadvacet projektů. Informuje Pardubický kraj.

„Na území Pardubického kraje evidujeme 45 mostů v nevyhovujícím a havarijním stavu. Našim cílem je postupně jejich počet snižovat, a to také díky dotacím ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V loňském roce se podařilo opravit celkem osm mostních staveb,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Nejnákladnější a nejrozsáhlejší byla demolice a výstavba nového mostu s chodníkem v Břehách u Přelouče za 27 milionů korun a obnova mostu v Řečanech nad Labem, která si vyžádala téměř 13 milionů korun,“ dodal hejtman Netolický.

Opravovalo se také v Drahoši, v Horních Ředicích, na Dolní Moravě, v Radhošti – Janovičkách, Vranové Lhotě a v Borové u Poličky – Lačnově. Nemalé finanční prostředky silničáři prostavěli i na opravách propustů a sanacích svahů. V opravách mostů bude Pardubický kraj pokračovat i letošním roce.

V přípravě máme čtyřiadvacet mostů, na které je v rozpočtu alokováno 95 milionů korun. „Máme ambice u všech čtyřiadvaceti mostů získat ještě letos stavební povolení a u šestnácti z nich vybrat zhotovitele. Ty mosty, u kterých se nám to podaří nejdříve, ještě letos opravíme. Které to budou, ukáží až výsledky výběrového řízení a vysoutěžené ceny. Musíme se zkrátka vejít do rozpočtu,“ uvedl Jaromír Dušek, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu s poznámkou, že rekonstrukce dalších třinácti mostů je plánována na rok 2017.

Letos se mezi plánované akce dostaly například havarijní mosty v Rybníku a v Městečku Trnávka, dále mosty v Podlíšťanech, v Sobkovicích, v Dlouhé Loučce nebo v Jablonném nad Orlicí. Připravovat se budou také rekonstrukce mostů v Třebářově, v Uhersku, v Březině, v Labských Chrčicích, Mněticích nebo dva mosty v Plechtinci. O stavební povolení budou silničáři usilovat i ve Vlčí Habřině, v Březové nad Svitavou, v Hrádku, v Boršově, v Horních Ředicích, v Českých Heřmanicích, v Lanškrouně, v Bezděčí u Trnávky nebo v Bítovanech.

Další miliony korun směřují na rekonstrukce silnic v krajích

„V zásobníku nejsou jen mosty jako takové. Plánujeme také dva projekty obnovy mostního příslušenství v Pastvinách a mostu Pavla Wonky v Pardubicích,“ doplnil Miroslav Němec, ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:kú)