Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Krajští policisté získají od kraje moderní dron

Krajští policisté získají od kraje moderní dron

Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém jednání schválilo poskytnutí věcného daru Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje.

Rada Pardubického kraje
21.únor 2016 - 07:30

Moderní dron za více jak 400 tisíc korun je dalším z řady věcných darů Pardubického kraje nejen policii, ale i ostatním složkám Integrovaného záchranného systému.

„Policie bude dron využívat na monitorování provozu na silnicích, při pátracích akcích v terénu, ale také na dokumentování místa nehod či dalších oblastí. Jedná se o moderní techniku, kterou si stejně jako v minulých letech vybrali sami policisté, kteří přesně vědí, co pomůže při usnadnění jejich práce,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Dlouhodobě se snažíme podporovat jak základní, tak ostatní složky integrovaného záchranného systému, a to nejen formou finančních dotací, ale také darů určených na pořízení speciální techniky, která není jejich standardním vybavením,“ dodal Netolický.

Kraj rozdělí ve druhém pololetí na stipendia přes 800 tisíc

V minulosti přispěl Pardubický kraj policistům již několikrát na zlepšení jejich technického vybavení. V prosinci 2014 předal hejtman Martin Netolický krajskému řediteli Policie ČR Janu Švejdarovi do užívání moderní radar Ramer, který je přednostně nasazován na silnici I/35, a na jehož pořízení přispěl kraj částkou 700 tisíc korun. V minulém roce kraj přispěl částou 500 tisíc korun na úpravu speciálního velitelsko-monitorovacího vozidla, které bude vybavené kamerovým systémem, termovizí a napojením do komunikačních sítí.

Pardubickenovinky.cz informoval Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,Pardubickenovinky.cz foto:arch.Pk)