Svátek má: Ambrož|Benjamín

Regiony

Velikost textu:

Lyžařka na Kramolíně utrpěla těžké zranění

Lyžařka na Kramolíně utrpěla těžké zranění

Jedenapadesátiletá lyžařka utrpěla v neděli odpoledne těžké zranění při výstupu z lanové dráhy ve skiareálu Lipno nad Vltavou - Kramolín.

Ilustrační foto
21.leden 2016 - 10:00

Podle všech informací se žena po vystoupení z lanovky zdržela na místě a prázdná sedačka jí silně udeřila do horní části pravé nohy.

„Máme stanici přímo na Kramolíně, takže jsme na místě byli během kratičké chvilky. Paní stála a měla velké bolesti, nebyla schopná si sednout,“ uvedl Jan Kysela, zasahující člen Horské služby Šumava. Dodal, že horští záchranáři museli nejdřív zraněné ženě nohu zafixovat a poté jí teprve uložili do vakuové matrace a přikryli alu fólií, aby neprochladla.


„Měli jsme na základě vyšetření podezření na zlomeninu krčku a možná i pánve. Proto jsme její stav konzultovali s dispečinkem Zdravotnické záchranné služby v Českých Budějovicích,“ doplnil Jan Kysela.

Dispečink linky 155 poté na místo nehody vyslal vrtulník leteckých záchranářů. Ti si pacientku převzali na parkovišti v Lipně nad Vltavou a transportovali ji do budějovické nemocnice k dalšímu ošetření.

„Je to vcelku netypický druh nehody, ale i to se může neopatrným lyžařům stát. Opět doporučuji všem návštěvníkům našich skiareálů, aby dodržovali všechna pravidla bezpečného pohybu na sjezdových tratích, tedy Desatero FIS,“ důrazně varoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Jihoceskenovinky.cz informoval Radek Zeman za tiskový servis Horské služby ČR, oblast Šumava.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)