Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Lyžování energetiků vyneslo dýchací přístroje pro hasiče

Lyžování energetiků vyneslo dýchací přístroje pro hasiče

Dva dýchací přístroje do nového zásahového automobilu TATRA vysportovali pro dobrovolné hasiče z Dolní Dobrouče na Pardubicku zaměstnanci Skupiny ČEZ.

Absolutní vítězové Aneta Klauzová a Jan Klaus z ČEZ, a.s.
22.leden 2016 - 07:30

Během firemních lyžařských závodů O pohár Skupiny ČEZ v Herlíkovicích totiž zapínali mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem a sbírali potřebné body. Nadace ČEZ díky nim hasičům věnovala 60 tisíc korun.

Dobrovolní hasiči z Dolní Dobrouče zasahují každoročně u zhruba čtyř desítek událostí – dopravních nehod, požárů, technických pomocí i společných zásahů se zdravotnickou záchrannou službou. V loňském roce jednotka pořídila zásahový automobil TATRA CAS 20, který se nyní snaží doplnit potřebným vybavením.

„Dva dýchací přístroje, které díky aplikaci EPP a sportovním výkonům zaměstnanců ČEZ budeme moci pořídit, zvýší naši ochranu a umožní nám tak zkvalitnit a zefektivnit práci při zásazích u požárů v zakouřeném prostředí,“ uvedl Lukáš Havlíček z SDH Dolní Dobrouč.

Dolnodobroučští hasiči pravidelně podstupují školení a výcviky s dýchací technikou a absolvují kurzy zdravotnické pomoci. Usilují o systematické vylepšování lidských i technických možností celého dobrovolného sboru.

K novému vybavení jednotce, jež se v hlasování ankety Dobrovolných hasičů 2015 umístila na stupních vítězů, pomohli o uplynulém víkendu aktivní energetici. Skupina ČEZ totiž pro své zaměstnance uspořádala v krkonošských Herlíkovicích závod v obřím slalomu. Zároveň do aplikace EPP Pomáhej pohybem nasadila projekt z místního regionu a všechny závodníky instruovala k jejímu spuštění a podpoře hasičů při soutěži.

„Zájem byl veliký, závodu se zúčastnilo víc než devadesát zaměstnanců Skupiny ČEZ. Všichni s chutí bojovali nejen o dobré umístění, ale také o co nejvyšší počet bodů v aplikaci. Sdíleným přáním a cílem všech bylo totiž zejména dosažení stanovené bodové mety,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Nový defibrilátor pomůže zachraňovat životy v Dolní Dobrouči

Veřejně prospěšné projekty může prostřednictvím mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořit každý, a to hned několika druhy pohybu. Kromě lyžování aplikace zaznamenává například běh, chůzi, jízdu na kole a nově také tanec. Funguje i jako klasický sporttracker, jenž generuje statistiky osobních výkonů dle různých hledisek.

Pardubickenovinky.cz informovala Šárka Beránková, tisková mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:čez)