Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Město rozdá navíc půl milionu korun pro sbory dobrovolných hasičů

Město rozdá navíc půl milionu korun pro sbory dobrovolných hasičů

Pardubice navýšily Program podpory prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti o půl milionu korun. Peníze jsou určeny na nový dotační titul Prevence požární ochrany.

Ilustrační foto
14.leden 2016 - 07:30

13 sborů ze Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, které ve městě působí, tak mohou žádat o příspěvky na svou činnost a vybavení. Uvedla pro Pardubickenovinky.cz Pavla Kosíková, tisková mluvčí Pardubic.

„Považuji za logické, že do dotačního programu Prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti přibyl „podtitul“ Prevence požární ochrany. Vždyť  občanská sdružení, veřejně prospěšné organizace a jiné orgány a organizace působící na úseku požární ochrany jsou právě těmi organizacemi, které nejvíce přispívají k zapojení dětí a mládeže do organizované, smysluplné činnosti. Nejenže se tak předchází patologickým jevům mezi touto cílovou skupinou, ale zároveň se jim vštěpují základní lidské a společenské hodnoty, díky kterým se dětská duše a osobnost může dále vyvíjet tím správným směrem,“ řekl nadšeně primátor Martin Charvát.

„V rámci rozpočtu Programu podpory prevence kriminality počítáme s částkou půl milionu korun, která bude určena k rozdělení sborům dobrovolných hasičů na území našeho města. Na pondělním jednání rady jsme schválili pravidla pro poskytování této dotace, výzva bude zveřejněna 8. února. Věřím, že peníze dobrovolným hasičům pomohou,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku Jakub Rychtecký. Dodal, že jednotky sboru dobrovolných hasičů se nejen podílejí na výchově tzv. hasičského potěru, ale především se aktivně zapojují do preventivních akcí města, například údržby, oprav požární techniky či činnosti k předcházení požárům, zejména na preventivně výchovné činnosti mezi občany a mládeží.

Pardubice pokračují v přípravách JV obchvatu

„Díky tomuto titulu budou moci dobrovolné hasičské sbory ve městě, které čítají více než dvě stovky členů, začít s obnovou historické a často již nevyhovující techniky. Tím přispějí ke zvýšení požární bezpečnosti města a zároveň budou moci čelit dalším možným mimořádným událostem,“ řekl Jiří Chmelík, předseda Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality. Doplnil, že představitelům všech sborů bude dotační titul představen spolu s podmínkami k podání žádosti.

Dotační titul budou moci využít dobrovolné sbory z Doubravic, Dražkovic, Drozdic, Ohrazenic, Opočínku, Pardubic – města, Rosic nad Labem, Slovan, Starých Čívice, Svítkova – Popkovice, Trnové, Mnětic a Hostovic.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)