Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Mezinárodní mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji

Mezinárodní mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji

Ve dnech 25. až 29. ledna 2016 se v Jeseníkách uskuteční 22. ročník mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2016.

Armádní Winter Survival
24.leden 2016 - 08:00

Armádní Winter Survival je vytrvalostní víceboj simulující činnost tříčlenných vojenských hlídek v zimním horském terénu. Čtyřdenní závod pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany.

Tento ojedinělý závod je v podmínkách české armády nejnáročnější zimní sportovní soutěží, která zahrnuje adrenalinové „outdoorové“ disciplíny sportovního charakteru, prvky ze speciální tělesné přípravy a bojové aktivity malých skupin v horském prostředí.

22. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky

Letošního 22. ročníku extrémně obtížného závodu v pohoří Hrubého Jeseníku se vedle příslušníků české armády zúčastní vojáci z Německa, Rakouska a Slovinska. Z AČR byla na mistrovství nominována družstva z pozemních sil, agentur MO, vojenských škol a Vojenské policie. Soutěžit bude celkem 16 armádních družstev-hlídek.

Slavnostní zahájení mistrovství proběhne v pondělí 25. ledna 2016 v 15.30 hodin u vojenské zotavovny Ovčárna pod Pradědem za účasti ředitele sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádního generála Pavla Adama. Slavnostní vyhlášení výsledků pak ve čtvrtek 28. ledna 2016 v 17.30 hodin za přítomnosti náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře, který nad mistrovstvím převzal záštitu.

Jihomoravskenovinky.cz informoval dr. Pavel Pazdera,mluvčí WS 2016 z Univerzity obrany v Brně.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.uo)